I WLJ – Zwycięstwo utracone w 99 minucie

W meczu 2. kolejki I Wojewódzkiej Ligi Juniorów, Ślęza Wrocław zremisowała z Chrobrym Głogów2:2.

Mimo, że Ślęza nie wygrała tego meczu, to nasi młodzi piłkarze mogą czuć się jego moralnymi zwycięzcami. Pocieszenie to jednak niewielkie, bo punktów nikt już im nie przywróci.

Mecz od początku mógł się podobać. Toczył się w dobrym tempie, było w nim dużo walki i nie brakowało też fajnych, kończonych strzałami akcji. W 13 min. po długim podaniu Wiktora Ulatowskiego, pięknym uderzeniem gola strzelił Maciej Drzymkowski. Swoją szansę miał też w 27 min. Danyłil Kudelsky, lecz zamiast umieścił piłkę w siatce, posłał piłkę w jej zewnętrzną stronę. Minęła kolejna minuta i było już 1:1 po trafieniu Kacpra Szostaka. W tej części meczu oba zespoły oddały jeszcze po kilka strzałów, ale tylko jeden  z nich, autorstwa Ulatowskiego w 42 min. przyniósł wymierny skutek w postaci gola.

Po wyrównanym początku drugiej połowy i kilku strzałach Ślęzy, z biegiem czasu coraz większą przewagę zaczęli uzyskiwać głogowianie, ale nic z tego faktu nie wynikało, bo dobrze zorganizowani w defensywie juniorzy Ślęzy, praktycznie nie powalali im stworzyć podbramkowego zagrożenia. Niestety, w 79 min. swój show rozpoczął dobrze do tego momentu sędziujący te zawody arbiter. W tejże minucie Drzymkowski urwał się obrońcom i miał przed sobą już tylko bramkarza, gdy został sfaulowany. Dla nas była to ewidentna czerwona kartka, a tymczasem sędzia nie dopatrzył się nawet faulu. Napastnik Ślęzy po tym zdarzeniu długo leżał na murawie i ostatecznie musiał zostać zmieniony. Wygląda na to, że sam siebie sfaulował i sam się doprowadził do kontuzji. W 82 min. arbiter nie miał za to wątpliwości pokazując drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Danyilo Kudelskyiemu. Mimo gry w dziesiątkę, Żółto-Czerwoni znakomicie się bronili. Wielkie zdziwienie wywołała informacja, że mecz potrwa przynajmniej 7 min. dłużej. Gdyby rzeczywiście tyle potrwał, to Ślęza by go wygrała. Potrwał jednak jeszcze dłużej. Fakt, że była zmiana, lecz dlaczego spotkanie nie zostało zakończone po 98 minutach, tylko potrwało jeszcze chwilę, dzięki czemu Chrobry zdołał wyrównać ?

ŚLĘZA WROCŁAW – CHROBRY GŁOGÓW 2:2 (2:1)

1:0 Drzymkowski 13′
1:1 Szostak 22′
2:1 Ulatowski 42′
2:2 Hajłasz 90+9′

Ślęza – Komicz, Jezierski, Ulatowski (71’Świętojański), Drzymkowski (81’Chmielewski, 90+5’Kozachuk), Boczar, Kudelskyi, Tyczka, Bielecki, Zawadzki, Zawanowski (71’Szachniewicz), Kifert.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.