Akademia Bramkarska Ślęzy Wrocław rozpoczyna swoją działalność!

Dynamiczny okres rozwoju w Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław trwa. Kolejną umową podpisaną w ostatnich dniach było rozszerzenie współpracy z Pawłem Skwierczyńskim, trenerem APN Ślęzy. 

W myśl tej umowy rozpoczęła działalność Akademia Bramkarska Ślęzy Wrocław, w której wszyscy młodzi bramkarze będą mieli okazję jeszcze częściej pracować nad rozwojem swojego talentu. Golkiperzy APN Ślęzy mają teraz aż trzy dedykowane sesje treningowe w tygodniu. Obligatoryjnie doskonalone będą elementy motoryczno-bramkarskie oraz stricte bramkarskie, wszyscy chętni będą mogli też popracować nad grą nogami.

Jednak codzienna praca to nie wszystko, co ma w planach Akademia Bramkarska Ślęzy. Dwukrotnie w ciągu roku – podczas zimowych ferii oraz wakacji zorganizowane zostaną Mini Campy Ślęzy. To trzydniowe, weekendowe wyjazdy do Centrum Sportu i Rekreacji w Nowej Rudzie. Podczas sześciu jednostek treningowych będą realizowane wcześniej ustalone tematy obozowe. Oprócz tego również dwa razy w roku bramkarze trenujący w Akademii Bramkarskiej przejdą specjalistyczne testy sprawnościowo-siłowe, które mają na celu monitorowanie postępów czynionych przez zawodników.

Każdy bramkarz będzie obserwowany podczas treningów i spotkań, a dodatkowo wszyscy mają od teraz możliwość uzyskania za opłatą indywidualnej wideo analizy. Na życzenie każde spotkanie będzie nagrane z perspektywy zawodnika (kamera zostanie ustawiona za jego plecami), a po spotkaniu powstanie kompilacja interwencji, na podstawie której dojdzie do spotkania i przekazania wskazówek oraz komentarzy dotyczących występu.

– Przede wszystkim jestem w Ślęzie od najmłodszych lat, jestem wychowankiem 1KS-u. Od roku pracuję tu jako trener bramkarzy i widzę, jaki w tym klubie drzemie potencjał, więc postanowiłem zaangażować się jeszcze bardziej i stworzyć Akademię Bramkarską z prawdziwego zdarzenia. Moim celem jest dać naszym bramkarzom jak najlepsze warunki do rozwoju i dlatego zwiększamy liczbę dedykowanych treningów. Zajmuję się treningiem bramkarskim od kilku lat, poznałem wielu szkoleniowców nie tylko jako trener, ale i wcześniej jako zawodnik. Mam zatem sporą wiedzę na temat tego, jak powinna wyglądać praca z bramkarzami. Opierając się na swoich doświadczeniach stworzyłem program szkolenia, który wyznacza drogę od żaka do juniora, który ma być gotowy żeby wejść do pierwszego zespołu – tłumaczy Paweł Skwierczyński, założyciel Akademii Bramkarskiej.

– Wszyscy prowadzą w swoich klubach mają treningi dla bramkarzy, a my chcieliśmy stworzyć coś dodatkowego i dedykowanego wyłącznie dla tej pozycji. To w pełni profesjonalna struktura, która daje naszym młodym golkiperom aż pięć sesji treningowych w tygodniu, w tym trzy, w których będą pracować wyłącznie nad kluczowymi dla siebie umiejętnościami. Specjalistyczny camp bramkarski i dokładna analiza gry to niezwykle istotne rzeczy dla rozwoju zawodników – powiedział Mateusz Kaluźniak, koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław.

– Bramkarz to newralgiczna pozycja na boisku i oczywistym jest, że trzeba zadbać o jak najlepszy rozwój naszych wychowanków. Akademia Bramkarska to projekt, który sprawia, że już na wczesnym etapie pracy nad warsztatem bramkarskim jest to działanie profesjonalne. Dedykowane sesje treningowe w połączeniu z obozami oraz testami sprawnościowymi gwarantuje kompleksowe podejście do doskonalenia umiejętności młodych golkiperów. Cieszymy się, że wszyscy nasi bramkarze mają od teraz możliwość jeszcze częstszego trenowania – podkreślała Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

Warto zaznaczyć, że Akademia Bramkarska Ślęzy nie zamyka się wyłącznie na młodych zawodników klubu. Stworzone zostaną również grupy otwarte dla chętnych, którzy aktualnie nie trenują w żadnym klubie.

– Otwieramy nasze drzwi dla każdego. Będę jeździł po Wrocławiu i regionie, żeby zaprosić chętnych do dołączenia do nas. Chciałbym, żeby wszyscy utalentowani bramkarze pracowali z nami i ostatecznie nie tylko byli na treningach, ale byli także częścią klubu – zakończył Skwierczyński.