Bezproblemowy awans kadetek do półfinałów MP!

Choć do turnieju ćwierćfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 podchodziliśmy dość ostrożnie, zawodniczki Ślęzy Roof Renovation Wrocław stanęły na wysokości zadania i bez większych problemów awansowały do półfinałów!

Turniej relacjonuje dla nas trener zespołu – Filip Gryszko.

Na rozpoczęcie turnieju nasz zespół mierzył się z gospodyniami: PTK IDM Flower Group Pabianice. Od początku spotkania udało się zawodniczkom Ślęzy narzucić swój styl gry. Celnym rzutem za 3 pkt otworzyła wynik Milena Gryszko. Szybka gra w ataku, którą świetnie kierowała Lena Surowiec, w połączeniu z bardzo dobrą skutecznością pozwoliła wygrać pierwszą kwartę 29:13. Drugą kwartę również zaczynamy bardzo dobrze. Dzięki dobrej obronie Julii Murat na początku kwarty powiększamy przewagę, lecz niestety chwila dekoncentracji w drugiej części tej odsłony kosztuje nas dość dużo. Przegrywamy te 10 minut 14:17, lecz do przerwy wciąż jesteśmy na bezpiecznym prowadzeniu. Druga połowa to gra punkt za punkt. Bardzo dobrze w ataku spisują się Lena Surowiec, Gabrysia Łuczak i Milena Gryszko, co pozwala nam odskoczyć nieco rywalkom i wygrać cały mecz 73:56.

Ślęza Roof Renovation Wrocław – PTK IDM Flower Group Pabianice 73:56 (29:13, 14:17, 21:15, 9:11)
Ślęza Roof Renovation: Gryszko 16, Surowiec 14, Łuczak 14, Murat 9, Zyzańska 8, Suwała 7, Mora 3, Michalska 2, Wołowiec, Graboń, Turkiewicz, Krzysztofik
MVP spotkania: Lena Surowiec.

Drugiego dnia Ślęza rywalizowała z MKS-em Truso Elbląg. Mecz toczył się o dużą stawkę, ponieważ wygrana w tym spotkaniu dawała awans do półfinału. Truso wygrało w pierwszym meczu aż 105:47, więc wiedzieliśmy, że to groźny przeciwnik.

Dziewczyny wyszły na to spotkanie bardzo zmotywowane i tak jak w pierwszym meczu szybko narzuciły swój styl gry. Po raz kolejny grą bardzo dobrze kierowała Lena Surowiec, a celnymi rzutami popisywały się Milena Gryszko i Marta Suwała. Szybka gra w ataku i dobra obrona przełożyły się na wysokie prowadzenie do przerwy – 42:26. Druga odsłona tego meczu również zaczęła się po myśli naszego zespołu. Dobra gra po obu stronach parkietu pozwala nam na powiększenie przewagi do 20 pkt. Niestety znowu przydarza się nam chwila dekoncentracji, która daje naszym rywalkom możliwość złapania kontaktu i zmniejszenia strat do 11 pkt. Mieliśmy jednak Martę Suwałę, która w tym meczu była nie do zatrzymania dla zespołu z Elbląga, a także Amelię Zyzańską (9 asyst), która bardzo mądrze prowadziła grę do spółki z Leną Surowiec. W efekcie, pomimo gorszego momentu, wygrywamy drugą połowę 40:35 i cały mecz 82:61. Po ostatniej syrenie radość zespołu była niesamowita, bo już wiedzieliśmy, że jesteśmy w upragnionym półfinale MP U15.

MKS Truso Elbląg – Ślęza Roof Renovation Wrocław 61:82 (12:20, 14:22, 24:21, 11:19)
Ślęza Roof Renovation: Suwała 29, Gryszko 15, Surowiec 13, Łuczak 8, Wołowiec 6, Graboń 3, Zyzańska 3, Murat 3, Mora 0, Michalska 0, Beharier-Mróz 0.
MVP spotkania: Marta Suwała

W trzecim dniu turnieju nasz zespól podejmował MPKK OSiR Sokołów SA Sokołów Podlaski. Bez względu na wynik tego meczu wiedzieliśmy, że mamy już awans z 1 miejsca, więc wszystkie zawodniczki miały okazję pokazać się na parkiecie w dużym wymiarze czasowym. Scenariusz tego spotkania nie różnił się od dwóch poprzednich. Dobra agresywną obrona, w szczególności w wykonaniu Magdaleny Krzysztofik oraz Oliwii Mory i szybka gra w ataku, którą tym razem kierowała Natalia Gliga pozwoliła na objęcie prowadzenia i do przerwy nasz zespół prowadzi 47:24. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie. Dobra gra w obronie i skuteczna gra w ataku pozwala powiększać systematycznie przewagę, dzięki czemu końcowy wynik na tablicy to 99:40 dla 1KS Ślęza Roof Renovation Wrocław SA. Na wyróżnienie w tym spotkaniu na pewno zasługują Oliwia Mora (19 pkt, 5 p) i Natalia Gliga (18 pkt, 3 p). Cały zespół zasługuje na pochwały za determinację i zaangażowanie. Osiągnęliśmy swój cel i czekamy na losowanie półfinałów.

Ślęza Roof Renovation Wrocław – MPKK OSiR Sokołów SA Sokołów Podlaski 99:40 (29:5, 18:19, 20:11, 32:5)
Ślęza Roof Renovation: Mora 19, Gliga 18, Łuczak 11, Krzysztofik 11, Suwała 9, Turkiewicz 8, Michalska 5, Murat 5, Graboń 4, Beharier-Mróz 4, Surowiec 3, Zyzańska 2.
MVP spotkania: Magdalena Krzysztofik

Niezmiernie cieszy nas postawa Ślęzy Roof Renovation Wrocław. Trenerzy przygotowali dziewczyny celująco, a każda z nich dołożyła cegiełkę do tego sukcesu. Ale przestrzegamy przed nadmiernym optymizmem – to dopiero pierwszy krok, a kolejne spotkania będą z pewnością trudniejsze i do turnieju półfinałowego trzeba będzie podejść z maksymalną koncentracją i zaangażowaniem. Bez tego awans do finałów, który na pewno marzy się zawodniczkom i szkoleniowcom, będzie niemożliwy. W najbliższych dniach poznamy miejsce rozegrania półfinałów i rywali Ślęzy, która niezależnie od wyboru gospodarza w losowaniu będzie rozstawiona.

Występ naszego zespołu został doceniony także w postaci nagród indywidualnych – w pełni zasłużenie MVP turnieju została wybrana Lena Surowiec, która była dyrygentką Ślęzy. W pierwszej piątce obok Leny znalazła się również Milena Gryszko.