Chłopcy z rocznika 2010 świetnie spisali się na turnieju w Bełchatowie

Zespół Ślęzy Wrocław (rocznik 2010) zajął 3. miejsce w ogólnopolskim turnieju „PGE Bełchatów Cup”

 
Wspaniale spisali się młodzi piłkarze Ślęzy w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Bełchatowie. W gronie 16-tu drużyn (wśród nich m.in. Legia Warszawa, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Piast Gliwice), żółto-czerwoni zajęli 3. miejsce.

Relacja trenera Patryka Kiełbasy – 5.01.2019 Ślęza 2010 wzięła turniej w turniej „Bełchatów Cup”. W zawodach wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Drużyny były podzielone na cztery grupy po 4. Żółto-czerwoni trafili do grupy B, w której naszymi przeciwnikami były ekipy AP Soccer Bełchatów, SMS Łódź oraz gospodarze GKS Bełchatów. W tej części turnieju młodzi zawodnicy odnieśli trzy zwycięstwa, co dało nam awans do „Ligi Mistrzów” i grę o miejsca 1-4. Na tym etapie mierzyliśmy się ze Zniczem Pruszków, Hutnikiem Kraków i Piastem Gliwice. W tej fazie zawodów niestety chłopców złapała już mała zadyszka i z jednym zwycięstwem oraz dwoma porażkami kończymy turniej na wysokim trzecim miejscu. W fazie grupowej chłopcy grali tak jak potrafią najlepiej, czyli agresywnie w odbiorze, co przyniosło efekt w postaci tylko dwóch straconych bramek oraz fajnej grze indywidualnej jak i drużynowej, co skutkowało strzeleniem 15 bramek w tej części. Niestety po obiedzie nasi młodzi piłkarze troszkę spuścili z tonu. Po wygranej z Hutnikiem na pozostałe mecze jakby „nie wyszli” na boisko. Popełniliśmy błędy w kryciu oraz brakowało tej agresywności, która widzieliśmy rano. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z chłopców, chcą grać w piłkę i ogląda się to z dużą przyjemnością. Każdy z nich zasłużył dzisiaj na duże brawa, a od poniedziałku dalej ciężko trenujemy, aby popełniać tych błędów jak najmniej. Dziękuję trenerowi Bartkowi z Bełchatowa za zaproszenie oraz świetną organizację oraz za możliwość rywalizacji z mocnymi drużynami naszego kraju.

Wyniki ;

Grupa B:

Ślęza- Soccer Bełchatów 5:1
Ślęza- GKS Bełchatów 3:1
Ślęza- SMS Łódź 7:0

Liga Mistrzów:

Ślęza- Hutnik Kraków 5:1
Ślęza- Znicz Pruszków 0:3
Ślęza- Piast Gliwice 1:3

Skład: Maciej Rynkun, Tadek Ciepliński, Kamil Kasperczyk, Natan Szatkowski (2011), Mateusz Błach, Emil Kołeczko, Dawid Nowojski, Kacper Szpleter, Janek Winczura