CLJ U17 – Kończyły w dziewiątkę i uratowały remis

W meczu 4. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław zremisowała z UKS-em 3 Staszkówka Jelna 4:4

Trener Gustaw Sadowski – Myślę, że żadne słowa nie oddadzą tego co działo się w trakcie tego spotkania. Mecz rozpoczynamy kapitalnie. W 3 minucie, po wygranym pojedynku główkowym przez Szewczyk, bramkę stadiony świata zdobywa Gaber. W 12 minucie po bardzo ładnej akcji goście wyrównują. Nasze dziewczyny jednak nie poddają się i przed przerwą zdobywamy jeszcze 2 bramki. Druga połowa, jak to w naszym wykonaniu bywa, rozpoczyna się od bramki dla gości, lecz potrafimy na nią odpowiedzieć bramką z karnego Gaber. Wtedy mecz przybiera dziwny obrót. Najpierw Trener przyjezdnych z czerwoną kartką odesłany zostaje na trybuny za dyskusje z sędzią, a następnie w odstępie 5 minut dwie nasze zawodniczki wylatują z czerwoną kartką, a przeciwnik po rzucie wolnym doprowadza do remisu. Mało kto by się spodziewał, że nasze dziewczyny wytrzymają 15 minut grając w dziewiątkę przeciwko jedenastu rywalkom, ale udało się i naprawdę musimy ten punkt uszanować.

4:4 ? 79′

Ślęza – Osowiecka, Szewczyk, Słota, Gąsiorek, Dobies, Igałowicz, Gaber, Kruk, Tyza, Gruchała (79’Janik), Ciesielska (60’Cecot).

44min- żółta kartka Szewczyk, 75min- czerwona kartka Kruk, 79min- druga żółta (czerwona) kartka Szewczyk