CLJ U17 – Ślęza remisuje z wicemistrzem Polski na jego terenie

W rozegranym w Łęcznej, meczu 3. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław zremisowała z miejscowym Górnikiem 2:2.

 
Drużyna naszych juniorek była przed tym meczem skazywana na pożarcie. Wszak jechała do Łęcznej, by zmierzyć się z aktualnym wicemistrzem Polski, w którego składzie są też zawodniczki występujące w ekstralidze. Dodatkowo, na ten mecz nie pojechała Karina Kruk, a wszyscy orientujący się w realiach żeńskiego futbolu, wiedzą doskonale, jak ważnym punktem zespołu jest ta dziewczyna. Mimo to, drużyna spisała się rewelacyjnie, udowadniając przy tym, że mimo, że w lecie opuściły ją zawodniczki, które zamiast gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju, zdecydowały się pójść inną ścieżką, Ślęza ma się cały czas dobrze, a sztab szkoleniowy naszej Akademii wykonuje doskonałą robotę.

Trener Paweł Arciszewski – Mamy mieszane uczucia po tym meczu, z jednej strony szanujemy zdobyty punkt z tak silnym rywalem, z drugiej jednak wiemy, że prowadząc 2:0 byliśmy blisko sprawienia sporej niespodzianki. Jestem bardzo dumny z dziewczyn, ponieważ świetnie realizowały założenia przedmeczowe. Do pewnego momentu ten mecz przebiegał dokładnie tak jak planowaliśmy. Przez cały mecz byliśmy świetnie zorganizowani w defensywie. Szkoda straconej bramki po stałym fragmencie na 2:2, ponieważ mogliśmy zachować się wtedy nieco lepiej.

GÓRNIK ŁĘCZNA – ŚLĘZA WROCŁAW 2:2 (1:2)

0:1 W.Gąsiorek (as.Gruchała) 4′
0:2 Gruchała (Walczak) 25′
1:2 Szymczak 28′
2:2 Adamska 70′

Ślęza: Raduj, Wilk (Guzek), N. Zonenberg, Szewczyk, A. Gąsiorek, Igałowicz (Janus), W. Gąsiorek, Ciesielska, Gruchała, Walczak (Dobies), Kuriata (J. Zonenberg)
Rezerwowe: Gazda