CLJ U17 – I znów zabrakło niewiele

W meczu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław przegrała z Resovią Rzeszów 1:2.

I znów możemy powiedzieć, że zabrakło niewiele. Znów, bo to już nie pierwszy raz juniorki Ślęzy, grając przeciwko teoretycznie (i chyba praktycznie też) mocniejszemu przeciwnikowi, były bardzo bliskie zdobycia punktów.

Ten mecz zaczął się dla nas fatalnie. W 4 min. pani sędzia nie odgwizduje ewidentnego faulu przed polem karnym przeciwniczek, a te przeprowadzają kontrę po której obejmują prowadzenie. Ślęza nie zamierzała się poddać i w 22 min. po podaniu Wiktorii Tyzy, do wyrównania bardzo ładnym uderzeniem doprowadziła Zuzanna Dobies. Ta sama zawodniczka, po chwili ponownie strzelała, lecz tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką. Za moment uderzyła też Tyza. lecz tym razem na posterunku była rzeszowska bramkarka. W 32 min. w ogromnym zamieszaniu, żadnej z wrocławianek nie udało się skierować piłki do bramki. Wydawało się, że to Ślęza jest bliższa uzyskania prowadzenia, a tymczasem w 38 min. ponownie uczyniła to Resovia.

Po przerwie wrocławianki z ogromną ambicją dążyły do zmiany rezultatu, co kosztowało je mnóstwo sił. Niestety, żadna z kilku okazji na gola zamieniona nie została. Bramki nie zdobyła też już drużyna gości, i ustalony do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Cóż możemy powiedzieć, chyba tylko, że bardzo szkoda, że się nie udało. Tym bardziej, że dziewczyny zagrały fajny mecz, który z przyjemnością się oglądało. Niestety, punkty ponownie uciekły, choć były blisko. Przypomnijmy jednak, że Ślęza jest najmłodszą drużyną w całej lidze. Dziś zagrały tylko trzy zawodniczki z górnego rocznika (2003), z czego dwie od początku meczu. Ta trzecia pojawiła się na ostatnie 10 minut, ale jej wejście było dla nas dużym wydarzeniem. Mowa tu o Zuzi Frączkiewicz, które po wielu miesiącach przerwy, po zabiegu operacyjnym i długiej rekonwalescencji, ponownie założyła piłkarskie buty i pojawiła się na murawie. Dodajmy jeszcze, że w naszym zespole ponownie zagrały też cztery trampkarki (rocznik 2005).

ŚLĘZA WROCŁAW – RESOVIA RZESZÓW 1:2 (1:2)