DLJM – Rozdawali prezenty i przegrali mecz

W meczu rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych Ślęza Wrocław przegrała z Konfeksem Legnica 2:3

Wiemy jakie umiejętności posiadają chłopcy grający w drużynie juniorów młodszych Ślęzy Wrocław. Nie oczekujemy od nich zatem, że na boisku będą pokazywać fajerwerki, że będą nas czarować technika i że będą wygrywać mecz za meczem. Nasze oczekiwania wobec nich są o wiele skromniejsze. Chcemy aby w każdym spotkaniu grali ambitnie, z pełnym zaangażowaniem i wolą walki, aby braki techniczne nadrabiali agresywną gra, by pokazywali, że maja charakter. Wszystkich tych cech zabrakło im w pierwszej połowie meczu z Konfeksem, któremu nie dość, że oddali całkowicie pole, to na dodatek obdarowali zespół z Legnicy prezentami. Pierwszy z nich miał miejsce już w 5 min. gdy po wrzutce z środkowej strefy boiska, nasz bramkarz wyszedł do piłki, lecz zapomniał okrzykiem poinformować o swoich zamiarach kolegów, co skończyło się tym, że jeden z nich – Kamil Eliasz próbując głową zatrzymać piłkę, ostatecznie lobem umieścił ja we własnej bramce. Drugi prezent podarowany został w 25 min. Tym razem jeden z naszych piłkarzy we własnym polu karnym podał futbolówkę swojemu przeciwnikowi i było już 0:2.

O tym, że nasi juniorzy potrafią wykrzesać z siebie więcej i zaprezentować cechy o których pisaliśmy na wstępie, mogliśmy przekonać się po przerwie. Choć w ich grze było nadal dużo błędów, to jednak nadrabiali je właśnie ambicją, agresją i wolą walki. W 49 min. Kamil Eliasz zdobył z rzutu karnego kontaktową bramkę, a do remisu doprowadził w 72 min. Mateusz Adamczyk. Żadnej z drużyn podział punktów nie satysfakcjonował, stąd obie dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. Szczęście uśmiechnęło się do gości w 78 min. gdy zadali oni decydujący cios, osłabionej już wykluczeniem Dominika Doleckiego (druga żółta, a co za tym idzie czerwona kartka) Ślęzie.

Mecz z Konfeksem można było nie tylko zremisować, ale też śmiało można było go wygrać. Żeby tak się jednak stało, trzeba z pełna determinacją grać przez całe 80 minut, a tego niestety nasi młodzi piłkarze dziś nie uczynili.

ŚLĘZA WROCŁAW – KONFEKS LEGNICA 2:3 (0:2)

0:1 Eliasz (samobójcza) 5′