DLJS – Ślęza gorsza nie była, ale gole zdobywali goście

W meczu rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych Ślęza Wrocław przegrała z KS-em Polkowice 0:2

Nie pierwszy to już mecz, w którym nasi juniorzy nie są słabsi od przeciwników, a schodzą z boiska pokonani. Cóż z tego że stworzyli oni więcej sytuacji, gdy żadnej z nich nie potrafili zamienić na gole. Z zdobywaniem ich nie mieli za to problemu polkowiczanie, dzięki czemu zabrali ze sobą w drogę powrotną bagaż powiększony o 3 punkty.

W pierwszej połowie meczu na boisku było sporo walki, ale akcji podbramkowych i strzałów jak na lekarstwo. Goście zdobyli gola już w 8 min. po akcji lewą strona i strzałem z kilku metrów. Wrocławianie przez całe 45 min. potrafili odpowiedzieć tylko kilkoma niecelnymi uderzeniami, a jedyne poważniejsze zagrożenie stworzył Łukasz Sakwa, lecz piłka po jego strzale odbiła się o nogi jednego z defensorów i opuściła plac gry.

Więcej działo się po przerwie. Gospodarze w tej części meczu mocno przeważali i raz za razem marnowali szanse na doprowadzenie do wyrównania. Tymczasem goście, ograniczający się niemal wyłącznie do gry defensywnej, w 77 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyli drugiego gola i było już praktycznie po meczu. Trzeba jeszcze wspomnieć, że Ślęza kończyła mecz w dziewięciu, po tym jak dwóch naszych piłkarzy w końcówce spotkania po raz drugi zobaczyło żółty kartonik.

ŚLĘZA WROCŁAW – KS POLKOWICE 0:2