MLJM – Długo trzymały się dzielnie, lecz ostatecznie wysoko przegrały z liderem

W rozegranym w Łodzi meczu Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych Ślęza Wrocław przegrała z miejscowym UKS-em SMS 0:9.

Nasze młode piłkarki wbrew temu co sugeruje końcowy rezultat w meczu przeciwko liderowi nie zaprezentowały się tak źle. Długo walczyły bardzo dzielnie i do 52 min. bezbramkowo remisowały. Niestety już w pierwszej połowie z powodu urazów boisko musiały opuścić dwie bardzo ważne dla naszego zespołu piłkarki – Ola Kucharska i Julka Pawlak. W drugiej połowie, gdy worek z bramkami już się rozwiązał, trener Arkadiusz Domaszewicz dał pograć zmienniczkom, a wśród nich debiutującej w bramce Wiktorii Bagińskiej.

Trener Arkadiusz Domaszewicz – SMS przeważał i dominował na boisku od początku do końca meczu. Jednak w pierwszej połowie dziewczyny dobrze broniły , wyprowadzały groźne kontrataki i realizowały założenie praktycznie bezbłędnie, aż do 52’ kiedy to Emilkę pokonała pięknym strzałem z dystansu zawodniczka SMS-u . Później było już tylko gorzej. Zabrakło jakości , sił i ambicji która była widoczna na boisku do utraty bramki. Nie załamujemy się drugą wysoką porażką. Zbieramy doświadczenie i gramy dalej.

UKS SMS ŁÓDŹ – ŚLĘZA WROCŁAW 9:0 (0:0)

Ślęza – Osowiecka (70’Bagińska), Pawlak (35’Grubasz), Giedrys, Franczak, Janik, Frączkiewicz, Piotrowska (65’Frankowska), Mularczyk, Tyza, Respond, Kucharska (30’Kłak).