Dobiegniew Cup 2019 – Sukcesy naszych drużyn

W Dobiegniewie zakończył się XXV Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tych zawodach zespoły Ślęzy Wrocław.

 
Lipcowy termin zawodów sprawia, że często trenerzy nie mają do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych piłkarzy. Nie inaczej było i w tym turnieju, w którym w składach drużyn 1KS-u, zabrakło wielu zawodników. Ci co jednak zagrali w Dobiegniewie, zaprezentowali się znakomicie. Ślęza Wrocław w tegorocznym „Dobiegniew Cup” zajęła dwukrotnie drugie miejsca i zdobyła też Puchar Pocieszenia. Nasi młodzi piłkarze zdobyli też nagrody indywidualne, oraz triumfowali w konkursach sprawnościowych.

Kategoria U13

Drużyna trenera Gustawa Sadowskiego nie przegrała w całym turnieju ani razu. Straciła zaledwie dwie bramki, a mimo to zajęła tylko i aż drugie miejsce. Zadecydowała o tym seria rzutów karnych, po zakończonym rezultatem 1:1 meczu finałowym. Drugie miejsce na podium jest dużym sukcesem Ślęzy i chłopakom nalezą się gratulacje. Zabrakło troszkę szczęścia, by było jeszcze lepiej, ale i tak było wspaniale.

Tytuł MVP turnieju przypadł Michałowi Sikorze, a Dawid Sagar okazał się być najlepszym w konkursie żonglerki stopą (554 odbicia)

Skład – Makowiecki, M. DenBoer, Łazarewicz, S.DenBoer, Konopka, Sagar, Żugaj, Fang, Sikora, Galiński, Brodko, Rudyk, Bagiński, Majcher.

Kategoria U9

Fantastyczny występ podopiecznych trenera Patryka Kiełbasy. Ślęza jak burza przeszła przez fazę grupową oraz wysoko wygrała w ćwierć i półfinale. Nasza drużyna zatrzymana została dopiero w finale, w którym po zaciętym i wyrównanym meczu, minimalnie przegrała z drużyną z Białorusi.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznany, grający gościnnie w naszym zespole Mikołaj Słodkowski z Polonii Trzebnica.

Skład – Kamil Kasperczyk, Tadek Ciepliński, Kacper Szpleter, Kacper Gilewski, Natan Szatkowski, Adrian Bocheński, Kamil Ćwiok, Emil Kołeczko, Mikołaj Słodkowski

Kategoria U11

W tej kategorii wiekowej nasz klub reprezentowały dwie drużyny. Na większe sukcesy nie liczyliśmy, choćby z tego powodu, że w zdecydowanej większości graliśmy młodszym rocznikiem (tylko czterech chłopaków urodzonych w roku 2008). Tym bardziej cieszyć się możemy z bardzo miłej niespodzianki jaką sprawiła Ślęza II, która wywalczyła Puchar Pocieszenia (5 miejsce). Troszkę gorzej powiodło się Ślęzy I, ale chłopcy swoją ambitną postawą wstydu też na nie przynieśli.

W konkursie żonglerki głową zwyciężył Dominik Jędruch (16 odbić).

 

 
Zakończony w sobotę XXV turniej Dobiegniew Cup, był jednym z lepszych w wykonaniu zespołów Ślęzy (a gramy w nim praktycznie zawsze). Za rok pojawimy się w Dobiegniewie znowu, by uczestniczyć w tej mającej niepowtarzalną atmosferę imprezie.

P.S. – Wszystkie wyniki naszych drużyn dostępne są w poprzednich artykułach, opisujących poszczególne dni turnieju.