Dobry, choć przegrany mecz zespołu U15 dziewcząt

W rozegranym w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce meczu sparingowym zespołów U15 dziewcząt, Ślęza Wrocław przegrała z Medykiem Konin 1:2.

W niedzielny wieczór mierzyły się ze sobą dwa zespoły szykujące się do rozgrywek CLJ U15. Po wyrównanym i stojącym na dobrym poziomie meczu, minimalne zwycięstwo odniosła drużyna z Konina, choć równie dobrze wynik mógłby być odwrotny.

Od samego początku oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym akcje przenosiły się spod jednego, pod drugie pole karne. W 11 min.po dobrym uderzeniu z rzutu wolnego Katarzyny Musiałowskiej, skutecznie interweniowała bramkarka Medyka. Chwilę potem po ładnej akcji gości, skuteczną interwencją wykazała się Hania Wieczerzak. W 15 min. zbyt wysoko przymierzyła z rzutu wolnego Wiktoria Gąsiorek. W kolejnej akcji ponownie strzelała Wiktoria Gąsiorek, lecz tym razem piłkę na linii zatrzymała bramkarka. W 17 min. Natalia Witkowska urwała się rywalkom i skutecznym uderzeniem dał prowadzenie 1KS-owi. Nie trwało ono jednak długo, bo już w 25 min. Medyk doprowadził do wyrównania. Minęło kolejne 6 minut i przyjezdne po zamieszaniu w polu bramkowym objęły prowadzenie. Jeszcze przed przerwą obie drużyny miały po jednej bardzo dobrej okazji na bramkę.

Po zmianie stron goli już nie zobaczyliśmy. W tej części meczu częściej strzelały dziewczyny z Konina, ale i nasz zespół miał swoje szanse, a najlepszych z nich, tzw. setek, na gole nie zamieniły Julia Guzek i Alicja Kuriata.

ŚLĘZA WROCŁAW – MEDYK KONIN 1:2 (1:2)

1:0 Witkowska 17′