Dwie nasze drużyny z dobrej strony pokazały się na turnieju Mundialito

Dwa nasze zespoły dziewczyn mają za sobą fajną piłkarską przygodę, jaką był udział w rozegranym w Milówce turnieju Mundialito.

 
Relacja trener Aleksandry Malinowskiej – Drużyna orliczek zakończyła turniej na 5 miejscu. Pierwszego dnia zakończyłyśmy zmagania w meczach grupowych na 3 miejscu, co nie dało nam awansu do półfinałów. Dziewczyny grały ambitnie, ale często zbyt indywidualnie, co niestety skutkowało utratą piłki. Warto je pochwalić za to, że z meczu na mecz wyciągały wnioski i starały się grać zespołowo. Drugiego dnia rozegrałyśmy jeszcze 2 mecze w tzw. „finale pocieszenia”, które wygrałyśmy. Ten wyjazd na pewno wiele nas nauczył, nie tylko w zmaganiach na boisku, ale także mentalnie. Dziękuję dziewczynom za wspólnie spędzony czas, także rodzicom za wspaniałe kibicowanie i wspieranie córek.

Wyniki :

Mecze grupowe:

Ślęza Wrocław – Kaja Opoczno 2:0 (Piotrowska x2)
Ślęza Wrocław – Unia Opole 0:0
Ślęza Wrocław – KKS Katowice 1:2 (Piotrowska)
Ślęza Wrocław – Bory Pietrzykowice 4:1 (Piotrowska x2, Jędrzejczyk x2)

Finał pocieszenia:

Ślęza Wrocław – MSK Namestovo (Słowacja) 2:1 (Łapajerska, Piotrowska)
Ślęza Wrocław – Trójka Górsk 4:1(Gorczyca, Kawa, Łapajerska, Piotrowska)

Skład – Lena Łapajerska (kpt), Olivia Mason (br), Sandra Piotrowska, Aleksandra Kwilecka, Iga Kawa, Vanessa Łatkowska, Hanna Szala, Zuzanna Jędrzejczyk, Martyna Dembowska, Alicja Gorczyca

 
Występ starszej drużyny relacjonuje asystentka trenera, Pamela Dziadek – To był pracowity weekend naszych młodziczek. Dziewczyny uczestniczyły w dziesiątej edycji turnieju Mundialito w kategorii U15. Nasze piłkarki mocno postawiły się dwa lata starszym koleżankom, grając przez cały turniej w każdym meczu jak równy z równym. Pomimo zdecydowanie gorszych warunków fizycznych wyróżniały się na tle rywalek umiejętnościami technicznymi, taktycznymi i zawziętością. W całości zrealizowały cele postawione przed turniejem z czego jesteśmy najbardziej zadowoleni. Na koniec dodam ze zajęły 9. miejsce, które ich w żadnym stopniu nie satysfakcjonowało, a wręcz poirytowało.

Wyniki :

Faza grupowa:

Ślęza – Skra Częstochowa 1:3 (Kuriata)
Ślęza – Gol Częstochowa 1:1 ( Musiałowska)
Ślęza – UKS Istebna 1:1 (Musiałowska)
Ślęza – KSB Lędziny 0:2

Mecze o miejsca 5-10

Ślęza – Biłgoraj 2:0 (Musiałowska, Witkowska)
Ślęza – Unia Opole 0:1
Ślęza – Mitech Żywiec 3:2 (Musiałowska, Kuriata)

Skład: Wieczerzak, Musiałowska, Rozwadowska, Orzechowska, Matusik, Witkowska, Kołodziej, Kuriata, Zadka, Wilk