Dziewczyny z rocznika 2008 zdobyły Puchar Prezydenta Kutna

W dniach 20-22 września w Kutnie odbył się turniej koszykówki dziewczyn urodzonych w roku 2008 i mł. – Sirmax Cup 2019 – o Puchar Prezydenta Miasta Kutna. Bezkonkurencyjna w tych zawodach była drużyna Ślęzy Wrocław.

Relacja trenera Łukasza Bartnickiego – W turnieju brało udział 6 zespołów . Każdy z meczów które rozegrały dziewczyny był inny . W pierwszym dniu Ślęza odniosła 2 przekonujące zwycięstwa . W sobotę zespół mierzył się z gospodarzem z Kutna. Był to mecz walki w którym dziewczyny bardzo dobrze się zaprezentowały, walczyły o każdą piłką z wielkim poświęceniem i ostatecznie odniosły kolejne zwycięstwo . W drugim sobotnim spotkaniu Ślęza przekonująco pokonała zespół z Bydgoszczy. Pozostałe wyniki spotkań zadecydowały, że pojedynek z drużyną Ksawerowa będzie meczem o 1 miejsce w turnieju. Początek meczy był bardzo nerwowy i nasze koszykarki popełniały proste błędy w ataku i w obronie. Do połowy nieznacznie prowadziła Ślęza. O zwycięstwie zadecydowała 3 kwarta, w której nasza drużyna zaprezentowała bardzo dobrą obronę, a w ataku graliśmy skutecznie i zespołowo. Ostatecznie Ślęza wygrała mecz 27 : 21 i wywalczyła 1 miejsce w turnieju Sirmax Cup 2019 .

Mvp Turnieju : Natalia Kaciuba

Za nami kolejny dobry turniej gdzie zespół zebrał cenne doświadczenia i z niecierpliwością czeka na start sezonu 2019/2020.

Ślęza – Natalia Kaciuba, Hanna Mech, Olivia Beharier-Mróz, Lena Olejniczak, Gabriela Łuczak, Martyna Nehrebecka, Hanna Szarek, Emilia Osika, Milena Gąssowska, Milena Gryszko, Karolina Skrzyńska, Ewa Pietras, Laura Łaban, Natalia Antoniewicz.