GKS Mirków/Długołęka klubem partnerskim Ślęzy Wrocław

Beniaminek IV ligi, GKS Mirków/Długołęka to kolejny klub partnerski Ślęzy Wrocław. Współpraca obu drużyn wybiega poza wspólną pracę w zakresie szkolenia młodzieży. 

Przez wiele lat zespół z Mirkowa balansował pomiędzy klasą A a klasą okręgową. W sezonie 2014/15 piłkarze spod Wrocławia na dwa sezony znaleźli się na szóstym poziomie ligowej drabinki, żeby w rozgrywkach 2016/17 ponownie znaleźć się o szczebel niżej. Spadek pozytywnie wpłynął na drużynę GKS-u, która z zaledwie jedną porażką i bilansem bramek 118-27 wywalczyła awans.

Tym razem kolejna relegacja nie wchodziła w grę i wydarzyło się coś przeciwnego – podopieczni Bartosza Mazura wygrali rozgrywki wrocławskiej klasy okręgowej w sezonie 2017/18 i po raz pierwszy w historii mogli wystąpić na poziomie IV ligi. Tam beniaminek plasuje się obecnie na 14. pozycji, mając na koncie zaledwie 13 punktów. Trzy z nich wywalczył nowy trener GKS-u, dobrze znany sympatykom Ślęzy Wrocław, Grzegorz Dorobek. 36-letni szkoleniowiec przed przejściem do Mirkowa pracował w Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław.

Trener Dorobek w walce o utrzymanie sięgnął po dwóch zawodników 1KS-u. Do beniaminka IV ligi na zasadzie wypożyczeń trafili Tobiasz Jarczak oraz Kamil Mańkowski. Obaj mogą w spokoju odbudować swoją dyspozycję po długich przerwach spowodowanych kontuzjami. Mańkowski w obu wiosennych meczach wystąpił w pierwszym składzie, Jarczak spotkanie z rezerwami Śląska Wrocław rozpoczął na ławce, ale już w starciu z MKP Wołów wyszedł od pierwszej minuty i odpłacił się trenerowi Dorobkowi za zaufanie strzelając dwie bramki w wygranym 3:2 meczu z zespołem z Wołowa. Zwłaszcza drugi gol Jarczaka był imponujący, ponieważ wypożyczony pomocnik Ślęzy zdobył go strzałem z 40 metrów.

Wierzymy, że współpraca pomiędzy oboma klubami będzie przynosić takie owoce, jakie już mieliśmy okazję zobaczyć, a w przyszłości kolejni zawodnicy będą przechodzić z jednego zespołu do drugiego, stanowiąc wartość dodaną zarówno dla Ślęzy Wrocław i Akademii Piłki Nożnej Ślęzy oraz dla GKS-u Mirków/Długołęka.