II WLJM – Na początek derby z WKS-em Śląskiem II

W środę (21 sierpnia) o godz.19 na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach, rozegrany zostanie mecz 1. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, pomiędzy WKS-em Śląskiem II Wrocław i Ślęzą Wrocław.

 

Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się w minioną sobotę, lecz na prośbę trenera WKS-u, odbędzie się ono w środę.

Po kilku latach przerwy juniorzy młodsi Ślęzy, ponownie zagrają w lidze wojewódzkiej. Nie jest ona już jednak taka sama jak przed laty, gdy systemem jesień – wiosna, rywalizowało w niej 16. drużyn. Aktualnie rozgrywki wojewódzkie, to dwie ligi, w których występuje po 8. zespołów, a mistrza i spadkowiczów poznamy już po sezonie jesień 2019. Ślęza jest beniaminkiem II WLJM i w tych rozgrywkach czeka nasz zespół niezwykle ciężkie zadanie. Liga, w której grać będzie 1KS jest bardzo specyficzna, bowiem w sezonie wiosna 2020 grać w niej będą tylko dwie drużyny, spośród tych, które zagrają jesienią. Regulamin został bowiem tak skonstruowany, że dwie pierwsze ekipy uzyskają awans do I WLJM, a cztery ostatnie spadną do lig okręgowych. Wniosek zatem nasuwa się sam, że żeby myśleć o utrzymaniu, trzeba grać o awans.

Trener Paweł Ulatowski ma w swojej kadrze tylko 9. zawodników z górnego rocznika, jakim w tym sezonie jest rocznik 2003. Nie zawsze jednak będzie on mógł korzystać z tych chłopaków, bo wielu z nich występować też będzie w rozgrywkach juniorów starszych. Reszta zawodników jest młodsza, a w kadrze nie brakuje też chłopaków z rocznika 2005.

Na początek rozgrywek naszą drużynę czeka derbowa potyczka z WKS-em Śląskiem II. Gdyby to spotkanie odbywało się w planowanym terminie, to spodziewalibyśmy się jego wyrównanego przebiegu. Teraz mamy jednak obawy, że może być zdecydowanie trudniej, bowiem w zespole Śląska II możemy spodziewać się występu piłkarzy z pierwszej drużyny, która powróciła właśnie z obozu, a rozgrywki I WLJM, zainauguruje w sobotę. Jeżeli tak też się stanie, to o punkty w tym meczu może być bardzo trudno. Mimo to, mamy nadzieję na udany start rozgrywek w wykonaniu żółto-czerwonych.