II WLJM U17 – Wielki krok ku awansowi

W meczu 12. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych U17, Ślęza Wrocław wygrała z Chrobrym II Głogów 4:1.

Można powiedzieć, że był to najważniejszy mecz sezonu, bowiem otworzył on naszemu zespołowi, szeroką autostradę do I WLJM. Po dzisiejszej kolejce wiemy już, że awans uzyskał Górnik Wałbrzych, a w grze o drugie, premiowane awansem miejsce liczą się już tylko dwie drużyny, Ślęza i Parasol. W dużo korzystniejszej sytuacji jest nasza ekipa, która wyprzedza Parasol o 4 pkt, mając też korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań z tym rywalem. Ślęza ma jeszcze do rozegrania mecze w Wałbrzychu z Górnikiem i u siebie, z przedostatnim w tabeli Konfeksem. Awans jest już zatem bardzo blisko, i wcale nie musi on mieć miejsca z drugiej pozycji w tabeli, bowiem pierwsza lokata, też jest jeszcze w zasięgu naszych juniorów młodszych.

Trener Daniel Drozd – Mecz na pewno na wysokim poziomie pod względem fizycznej gry, co w pierwszej połowie nas mogło trochę zaskoczyć i dawało przewagę gościom. Mimo to po 20 minutach zaczęliśmy tworzyć sobie coraz więcej sytuacji i w efekcie zdobywamy wyrównującą bramkę do przerwy, która dała bodziec przed drugą częścią. Po przerwie dobrze graliśmy przede wszystkim w obronie co przy momentach zepchnięcia na naszą połowę pozwoliło wyprowadzić skuteczne kontry i w efekcie przyniosło korzystny wynik. Brawo dla całej drużyny za dzisiejszą postawę.

ŚLĘZA WROCŁAW – CHROBRY II GŁOGÓW 4:1 (1:1)

0:1 Rzeźnik 25′
1:1 Sikora (as.Walczyk) 44′
2:1 Doktorski (Sikora) 51′
3:1 Sikora (Ziglewski) 63′
4:1 Sikora (Czaplicki) 77′

Ślęza – Grygorcewicz, Zapał, Łazarewicz, Dimitriadis, Trzeciakiewicz, Doktorski, Patryło, Mirga, Walczyk, Ziglewski, Sikora oraz Czaplicki, Malczyk, Sowiński, Rafalski, Kamiński, Wilantewicz