II WLT – Bardzo ważne zwycięstwo trampkarzy

W meczu 11. kolejki II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, Ślęza Wrocław wygrała z Moto-Jelczem Oława 2:1.

Patrząc na końcowy rezultat i fakt, że Ślęza zwycięskiego gola strzeliła w ostatniej akcji, można by pomyśleć, że było to wyrównane spotkanie. Nic takiego miejsca jednak nie miało, bo było to bardzo jednostronne starcie, w którym przez zdecydowaną większość czasu, gra toczyła się na połowie oławian, którzy postawili przysłowiowy autobus w okolicach swojego pola karnego.

Od pierwszego gwizdka zarysowała się duża przewaga żółto-czerwonych, którzy skutecznością jednak nie grzeszyli. Już na początku tej potyczki, po dobrym strzale Yaakouba Ben Nouira, jeszcze lepiej interweniował Kevin Racławski. Bramkarz Moto-Jelcza jeszcze w kilku innych sytuacjach ratował swój zespół, a inne uderzenia wrocławian, w tym to w poprzeczkę Ivana Nytki, były niecelne.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, czyli Ślęza starała się konstruować akcję, a oławianie zamierzali jej w tym przeszkadzać. Jedyne czego tak naprawdę  obawialiśmy się w tym meczu ze strony Moto-Jelcza, to stałe fragmenty i jak się okazało, nie były to obawy nieuzasadnione. W 52 min. do rzutu wolnego podszedł Mateusz Mossoń i kropnął w poprzeczkę, a odbitą od niej piłkę, z bliska do bramki skierował Oskar Szczupał. Ślęza po stracie bramki zareagowała w najlepszy z możliwych sposobów, bo już minutę później po strzale Ben Nouira, na tablicy świetlnej ponownie wyświetlił się wynik remisowy. A później zaczęło się przysłowiowe bicie głową w mur, podczas oblężenia bramki Moto-Jelcza. Gdy już się wydawało, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, w doliczonym czasie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Alexander Lenzu, zdobywając gola na wagę niezwykle cennych 3. pkt.

ŚLĘZA WROCŁAW – MOTO-JELCZ OŁAWA 2:1 (0:0)

0:1 Szczupiał 52′
1:1 Ben Nouir 53′
2:1 Lenzu 80+2′

Ślęza – Machoń, Hepko, Nędza, Łazarewicz, Cegiełka, Kulewicz, Nowak, Korczowski, Ben Nouir, Lenzu, Nytka oraz Żugaj, Mielcarek, Kapica, Bagiński, Fang, Piaseczny.