III OLJM – Szósty komplet punktów

W meczu 6. kolejki rozgrywek III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław wygrała z Forzą Wrocław 1:0.

Nie styl się liczy, a zwycięstwo. Tak możemy podsumować mecz naszego zespołu, który wciąż przewodzi w tabeli z kompletem punktów.

Pierwsza połowa toczyła się przy przewadze Ślęzy, która jednak nie potrafiła sforsować przysłowiowego autobusu, jaki w swoim polu karnym postawiła Forza. Nasi piłkarze fajnie rozgrywali piłkę do szesnastki, by później nie wiedzieć za bardzo jak wykończyć akcję. W tej części meczu można odnotować tylko uderzenie z rzutu wolnego Igora Kociemskiego i strzał Damiana Stańca. W obu tych przypadkach dobrze spisał się bramkarz Forzy.

W drugiej połowie Forza się odkryła i odważniej zaczęła atakować. Jeden z piłkarzy gości trafił w boczną siatkę, a drugi mocno przestrzelił. My bardzo długo musieliśmy za to czekać na uderzenie jednego z żółto-czerwonych, a gdy się takowego doczekaliśmy, w wykonaniu Łukasza Ziglewskiego, to było ono bardzo niecelne. Losy meczu rozstrzygnęły się w 81 min. po akacji dwóch rezerwowych. Dominik Szoma przejął piłkę w środkowej strefie boiska i doskonałym podaniem obsłużył Jakuba Krawczyka, który mocnym uderzeniem zdobył jedynego gola w tym meczu. Ostatnie minuty były trochę nerwowe, ale wyniku już nie zmieniły.

ŚLĘZA WROCŁAW – FORZA WROCŁAW 1:0 (0:0)

1:0 Krawczyk 81′

Ślęza – Grygorcewicz, Wolny (89’Mazur),Szyller, Kociemski, Pietrzyk, Mleczak (76’Dimitriadis), Spodniewski, Staniec, Walczyk (71’Krawczyk), Ziglewski, Sikora (58’Szoma)