III OLJM – Zwycięski remis na wagę awansu

W meczu 14. kolejki rozgrywek III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław zremisowała z Pogonią Oleśnica 0:0.

Tak się złożyło, że sprawę awansu do ligi wojewódzkiej, dwa najlepsze zespoły III OLM miały rozstrzygnąć między sobą w spotkaniu ostatniej kolejki. Sytuacja przed tym starciem wyglądała tak, że wrocławianom do pełni szczęścia potrzebny był przynajmniej punkt, a oleśniczanie musieli koniecznie wygrać.

Stawka meczu spowodowała, że nie było to porywające widowisko, a w poczynaniach piłkarzy obu ekip widać było nerwowość. Ślęza miała okazję, by znakomicie wejść w ten mecz, ale strzał Michały Sikory już w 1 min. bardzo dobrze obronił golkiper przyjezdnych. W 4 min. ponownie strzelał Sikora, lecz zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć bramkarza. Kolejne minuty to wyrównana gra i praktycznie żadnych okazji do oddania strzałów. Mocniej zadrżeliśmy w 34 min. gdy po dosyć przypadkowej główce piłkarza Pogoni, piłka odbiła się od górnej części poprzeczki. Tuz przed przerwą niewiele się pomylił uderzając z dystansu Tomasz Malczyk.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej, choć częściej próby strzeleckie podejmowali oleśniczanie. Żadna z nich nie była jednak na tyle precyzyjna, by zaskoczyć Mateusza Passa. Podobnie było też w przypadku uderzeń żółto-czerwonych, które też nie znajdowały drogi do siatki. Im bliżej końca meczu, tym bardziej nerwowo spoglądaliśmy na zegar, mając wrażenie, że wyjątkowo wolno odmierza on czas. Do regulaminowych 90. minut arbiter doliczył jeszcze 3, a po ich upływie w naszym obozie zapanowała euforia. Z głośników popłynęło nieśmiertelne „We are the champions”, a na murawie wystrzeliły korki od szampana (oczywiście bez alkoholowego).

Do tej pory nie byliśmy reprezentowani w ligach wojewódzkich tylko w kategorii juniora młodszego. Dziś za sprawą zespołu prowadzonego przez trenera Pawła Ulatowskiego, to się zmieniło. Naszemu trenerowi oraz wszystkim piłkarzom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Równie gorące podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy przez cały sezon mocno wspierali swoich synów.

ŚLĘZA WROCŁAW – POGOŃ OLEŚNICA 0:0

Ślęza – Pass, Pietrzyk, Szyller, Kociemski, Wolny, Staniec, Malczyk (87’Mleczak), Spodniewski (80’Konopka), Grochowicki (76’Walczyk), Krawczyk (46’Ziglewski), Sikora (66’Rękas)