IV OLJM – Gładkie zwycięstwo Ślęzy II

W meczu 6. kolejki rozgrywek IV Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza II Wrocław wygrała z Błękitnymi Jerzmanowo 7:1.

Mecz o dwóch obliczach, ciekawym w pierwszej połowie i trochę nudnawym w drugiej. Ślęza doskonale rozpoczęła to spotkanie, bo już w 2 min. rzut karny podyktowany za faul na Igorze Machała, wykorzystał Tomasz Malczyk. W kolejnych akcjach żółto-czerwoni seryjnie marnowali doskonałe okazje, z „setkami” włącznie. Dominacja Ślęzy była jednak tak duża, że kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 25 min. strzałem z dystansu gola zdobył Patryk Sowiński. Między 33 a 37 minutą, trzy razy piłkę w siatce umieścił Machała, a wynik do przerwy pięknym uderzeniem z dalszej odległości ustalił Malczyk.

Po przerwie nasz zespół chyba został w szatni, bo niespodziewanie w pierwszych minutach drugiej odsłony, zaatakowali przyjezdni. Z pierwszym zagrożeniem poradził sobie Mateusz Pass, ale przy drugim, z 48 min. był już bezradny. Potem wszystko wróciło do normy, czyli do zdecydowanej przewagi 1KS-u. Udokumentowana ona została trafieniem Wojciecha Mazura w 52 min. Później Ślęza miała jeszcze kilka okazji bramkowych, a mecz z minuty na minutę tracił na jakości i zamieniał się w kopaninę.

ŚLĘZA II WROCŁAW – BŁĘKITNI JERZMANOWO 7:1 (6:0)

1:0 Malczyk (karny) 2′
2:0 Sowiński 25′
3:0 Machała 33′
4:0 Machała 36′
5:0 Machała 37′
6:0 Malczyk 43′