Juniorki mł. zagrają w Tychach, a młodziczki w Głogówku

W czwartek (18 kwietnia) juniorki mł. Ślęzy Wrocław rozegrają w Tychach mecz w ramach rozgrywek MLJM, a młodziczki wybiorą się do Głogówka, by wziąć udział w strefowym turnieju Mistrzostw Polski.

 
Makroregionalna Liga Juniorek Młodszych

POLONIA TYCHY – ŚLĘZA WROCŁAW godz.14
W poprzednich rozgrywkach na stadionie, który klub z Rybnika nazwał „łąką” Ślęza Wrocław przegrała z miejscową Polonią aż 0:5. W czwartek oba zespoły, w innych już jednak składach, zmierzą się ze sobą ponownie, a my tym razem oczekujemy na o wiele lepsze wieści z obiektu znajdującym się w tyskiej dzielnicy – Cielmice.
Pierwszy zespół Polonii, tak samo jak i Ślęzy występuje w rozgrywkach III ligi. O ile jednak wrocławianki walczą o awans, o tyle drużyna ze Ślaska plasuje się dopiero na 9. miejscu w tabeli. Tym co jednak łączy obydwa kluby, jest fakt, że w obu dorosłych drużynach, w ich kadrach nie brakuje juniorek młodszych, które już w czwartek staną naprzeciw siebie.
Do rozgrywek MLJM obecnego sezonu Polonia zakwalifikowana została dzięki „dzikiej karcie”, przyznanej tej drużynie i Dargfilowi Tomaszów Mazowiecki, po tym jak wycofał się Włókniarz Konstantynów Łódzki i nie było też chętnej do gry drużyny z Opolszczyzny. W jesiennych rozgrywkach Śląskiego ZPN-u, Polonia zajęła 3. miejsce za SWD Wodzisław Ślaski i Rekordem Bielsko-Biała.
w dotąd rozegranych meczach Polonia wywalczyła 4 pkt. i zajmuje 6. miejsce w tabeli. Tyszanki przegrały z Astorią Szczerców 0:6 (Ślęza wygrała z tym zespołem 3:1) i UKS-em SMS-em Łódź 0:8 (Ślęza 0:6). Podobnie jak 1KS, Polonia zremisowała z ROW-em Rybnik, a jedyne zwycięstwo (2:0) odniosła w meczu z Rekordem Bielsko-Biała.
Ślęza jak wiemy zdobyła dotąd tyle samo punktów co tyszanki i plasuje się o jedną pozycję w tabeli wyżej. Można by zatem stwierdzić, że obie drużyny prezentują podobny poziom. Polonia ma nad Ślęzą niewielką przewagę pod względem zawodniczek z górnego rocznika (2003), których jest troszkę więcej niż w 1KS-ie.
Ślęza w tym sezonie zdobyła już tyle punktów, co w całych poprzednich rozgrywkach i nie zamierza na tym poprzestać. Każda punktowa zdobycz przybliża nasz zespół do pierwszej czwórki w tabeli, co gwarantowałoby już udział w rozgrywkach MLJM w nowym sezonie. Jest więc o co grać, tym bardziej, że zdecydowana większość naszych piłkarek, spełnia kryteria wiekowe by w nich uczestniczyć. Oczekuje zatem na dobre wieści z Tychów.

STREFOWY TURNIEJ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK – Głogówek od godz.11

Po zdecydowanym zwycięstwie w Dolnośląskich rozgrywkach, młodziczki Ślęzy Wrocław przystępują do batalii ogólnopolskiej. W czwartek w Głogówku na boisku ze sztuczną murawą rozegrany zostanie jeden z dwóch turniejów strefowych, z którego awans do kolejnego etapu uzyskają dwa najlepsze zespoły. Wierzymy, że wśród nich będzie też i Ślęza Wrocław. Oprócz naszej drużyny udział w zawodach wezmą – GKS GieKSa Katowice, KKS Kaja Opoczno i LKS Rolnik Biedrzychowice.

Terminarz meczów Ślęzy Wrocław :

godz.11:40 KKS Kaja Opoczno
godz.12:35 LKS Rolnik Biedrzychowice
godz.14:40 GKS GieKSa Katowice