Juniorki młodsze lepsze od trzecioligowego UKS-u Bierutów

W sparingowym meczu zespół juniorek młodszych Ślęzy Wrocław wygrał z trzecioligowym UKS-em Bierutów 3:1.

Ostatni test mecz przed rozpoczynającymi się już w środę rozgrywkami Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych, wypadł bardzo pozytywnie dla zespołu Ślęzy. Nasze młode piłkarki po raz drugi poradziły sobie z seniorskim zespołem, a co najważniejsze uczyniły to w dobrym stylu. Po wcześniejszym zwycięstwie nad Polonią Środa Śl. (6:1), tym razem przeciwnikiem juniorek mł. Ślęzy był zajmujący 5. miejsce w tabeli III ligi po rundzie jesiennej, bardzo solidny zespół UKS-u Bierutów.

Pierwsza połowa tej potyczki była w miarę wyrównana, choć więcej z gry miały wrocławianki. Już w początkowych minutach przeprowadziły kilka fajnych akcji, zakończonych dośrodkowaniami w pole karne rywalek. Pierwszy, groźniejszy strzał odnotowaliśmy jednak dopiero w 19 min. gdy niewiele pomyliła się Zuzanna Dobies. Bierutowianki również starały się atakować, ale ich ofensywne zapędy dobrze powstrzymywały obrończynie 1KS-u, lub też odważnie interweniująca Emilia Osowiecka. Gdy do przerwy pozostało już niewiele czasu, po podaniu Wiktorii Tyzy, Zuzanna Dobies poradziła sobie z jedną z rywalek i celnym strzałem otworzyła wynik.

Po przerwie nasze juniorki mł. uzyskały zdecydowaną przewagę. W 47 min. po indywidualnej akcji i uderzeniu Kariny Kruk dobrze interweniowała bramkarka UKS-u, ale już po chwili musiała wyciągać piłkę z siatki, gdy Magdalena Półrolniczak wycofała piłkę na 16. metr do Kariny Kruk, a ta płaskim uderzeniem podwyższyła rezultat. Asystująca przy tym golu Magdalena Półrolniczak (w sierpniu skończy dopiero 13 lat), sama miała też kilka doskonałych okazji by wpisać się na listę strzelców. Wpierw jednak z bliska posłała piłkę obok słupka, a następnie już ten słupek obiła. W 68 min. było już 3:0, po tym jak Sandra Piaseczna przebiła się w polu karnym przez rywalki i pewnym uderzeniem umieściła piłkę w bramce. Golkiperka UKS-u była jedną z najjaśniejszych postaci tej drużyny. W 70 min. doskonale interweniowała po kolejnym uderzeniu Sandry Piasecznej i poradziła też sobie z niezłą próbą Zuzanny Rabendy. W 76 min. Karina Kruk uderzała niecelnie z dystansu do pustej już bramki. Po chwili akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. UKS egzekwował rzut rożny, a Emilia Osowiecka, która w tej części meczu nie była zmuszona do ani jednej interwencji, zanotowała „pusty przelot” po którym zespół gości zdobył honorowego gola.

ŚLĘZA WROCŁAW (juniorki mł) – UKS BIERUTÓW (III liga) 3:1 (1:0)

1:0 Dobies 39′