Juniorki wygrały z ligowym rywalem

W rozegranym w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce meczu sparingowym juniorek U17, Ślęza Wrocław wygrała z SWD Wodzisław Śl. 4:3.

 

W rozegranym przed tym starciem meczu seniorek obydwu klubów to Ślęza miała o wiele więcej sytuacji bramkowych, lecz przegrała. U juniorek było odwrotnie, to SWD przeważał przez większość spotkania, ale zwycięsko z niego wyszedł 1KS.

Ślęza doskonale weszła w ten mecz, bo już w 1 min. wynik otworzyła Aleksandra Gruchała. W 9 min. po faulu na Gabrieli Lewickiej, rzut karny na gola zamieniła Oliwia Szewczyk. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga przyjezdnych, które w 16 min. strzeliły kontaktowego gola. W 24 min. po zagraniu ręką po raz drugi Ślęza miała rzut karny, a tym razem jego pewną wykonawczynią była Gabriela Lewicka. Zespół gości atakował, ale żaden ze strzałów jego piłkarek nie zaskoczył Natalii Skużybut, za to fantastycznej szansy na wpisanie się na listę strzelców nie wykorzystała Natalia Witkowska.

Od początku drugiej połowy przewaga SWD była jeszcze większa. Dziewczyny z Wodzisławia przeprowadzały atak za atakiem i w 52 min. jeden z nich zwieńczyły zdobyciem bramki. Ślęza, która w tej części meczu praktycznie się tylko broniła, po jednej z nielicznych akcji ofensywnych, w 64 min. ponownie zwiększyła rozmiary prowadzenia do dwóch goli różnicy, a zawodniczką która umieściła piłkę w siatce była Wiktoria Tyza. Im bliżej końca, tym napór przyjezdnych był większy. W 77 min. ponownie zbliżyły się one na różnicę tylko jednego trafienia, a do ostatniego gwizdka dążyły aby chociażby wyrównać. Miały ku temu sporo okazji, a w 90 min. w ostatniej akcji trafiły w poprzeczkę.

Nasze dziewczyny zgrały z duża ambicją i za to im chwała. Brak w składzie piłkarek które wcześniej zagrały w meczu seniorek, był jednak bardzo widoczny. W świat pójdzie jednak wynik, a ten był korzystny dla 1KS-u.

ŚLĘZA WROCŁAW – SWD WODZISŁAW SL. 4:3 (3:1)

1:0 Gruchała 1′
2:0 Szewczyk (karny) 9′
2:1 ? 16′
3:1 Lewicka (karny) 24′
3:2 ? 52′
4:2 Tyza 64′
4:3 ? 77′

Ślęza – Skużybut, Ciesielska, Szewczyk, Igałowicz, Musiałowska, Lewicka, Półrolniczak, Wypych, Dobies, Witkowska, Gruchała oraz Drucks, Piaseczna, Gąsiorek, Piętoń, Tyza, Gaber.

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.