Juniorzy młodsi grali z Widzewem Łódź i Górnikiem Polkowice

Zespoły juniorów młodszych Ślęzy Wrocław rozegrały mecze sparingowe z wyżej notowanymi drużynami Widzewa Łódź i Górnika Polkowice.

 

Pierwsza drużyna Ślęzy zmierzyła się z grającym w I Lidze Wojewódzkiej – Widzewem Łódź. Na boisku różnicy klas nie było jednak widać, a wręcz przeciwnie, to 1KS był zdecydowanie bliżej zwycięstwa.

Spotkanie rozegrano w trzech tercjach, po 35 minut każda. W pierwszej, dosyć wyrównanej, wynik otworzyli goście. W przerwie trenerzy dokonali wielu zmian, a to poskutkowało tym, że druga odsłona była bardzo jednostronnym widowiskiem i pokazem nieskuteczności żółto-czerwonych. Nasi piłkarze zdołali w niej zdobyć tylko jednego gola, a zmarnowali za to wiele znakomitych okazji, z rzutem karnym na czele. W ostatniej części meczu oba zespoły dołożyły po jednym trafieniu i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

ŚLĘZA WROCŁAW – WIDZEW ŁÓDŹ 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)

0:1 ? 28′
1:1 Cupak 58′
1:2 ? 93′
2:2 Jasiczek 99′

Ślęza – Pass, Wolny, Pietrzyk, Kociemski, Walczyk, Malczyk, Spodniewski, Grec, Sikora, Mazur, Rękas oraz Szulc, Szyller, Dimitriadis, Mleczak, Cupak, Staniec, Krzywda, Ziglewski, Jasiczek, Krawczyk, Gryszkian.

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.

 

Drugi zespół Ślęzy grał z Górnikiem Polkowice.

ŚLĘZA II WROCŁAW – GÓRNIK POLKOWICE 1:2

Bramka – Sowiński

Trener Daniel Drozd – Wyrównany mecz z dwóch stron. Zagraliśmy cierpliwie dzięki czemu unikaliśmy niepotrzebnych strat i byliśmy w stanie utrzymywać się przez dłuższy czas przy piłce. Najwiekszym problemem dla nas było rozwinięcie akcji przed polem karnym przeciwnika co przełożyło się tylko na jedna strzelona bramkę. Mimo wyniku odczucia po meczu jak najbardziej pozytywne.

Ślęza II – Wencel, Gryszkian,  Sowiński, Tokarski, Błaszczyński, Kamiński, Łęcki, Pigulski, Trzeciakiewicz, Zadka, Patryło, Walerowicz, Sikora, Wajda, Lubczynski, Machała