Juniorzy młodsi pokazali charakter

W sparingowym meczu juniorów młodszych, Ślęza Wrocław zremisowała z Górnikiem Polkowice 4:4

To spotkanie pokazało jak cienka linia dzieli rozgrywki I ligi wojewódzkiej i III ligi okręgowej. Dziś na boisku nie widać było różnicy pomiędzy zespołami, które dzielą dwie klasy rozgrywkowe. Długimi momentami można było odnieść nawet wrażenie, że to Ślęza gra w rozgrywkach wyższej ligi.

Spotkanie rozegrane zostało w trzech tercjach po 30 minut każda. W pierwszej, to żółto-czerwoni częściej utrzymywali się przy piłce i częściej stwarzali podbramkowe sytuacje. Żadnej z nich jednak nie wykorzystali, a najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował Ziglewski.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do gości. Szybko zdobyli oni dwa gole, a pomiędzy nimi trafili jeszcze w poprzeczkę. Było 0:3 i mogliśmy się wtedy obawiać, że mecz ten może zakończyć się pogromem 1KS-u. Nasi juniorzy pokazali jednak charakter, nie spuścili głów i ruszyli do odrabiania strat. Wystarczyło kilkanaście minut by na tablicy elektronicznej widniał rezultat 3:3.

W ostatniej części tego starcia, Ślęza po trafieniu Ziglewskiego objęła prowadzenie, które utrzymywało się aż do ostatniej minuty. Niestety, właśnie w niej, goście, którzy ambitnie dążyli do wyrównania, swój cel osiągnęli.

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK POLKOWICE 4:4 (0:1, 3:2, 1:1)