Kadetki – W meczu na szczycie lepszy Basket Zgorzelec

W meczu rozgrywek ligi kadetek zespół MOS Procom System Ślęza I Wrocław przegrał w Zgorzelcu z Basketem II 55:68

Mecz niepokonanych dotąd zespołów dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Wrocławianki dobrze weszły w to spotkanie, prowadząc po I kwarcie 17:14. W II odsłonie do głosu doszły gospodynie, które odrobiły straty i do przerwy prowadziły 36:28. W tym spotkaniu wydarzenia zmieniały się jednak jak w kalejdoskopie. III kwarta to popis MOS Ślęzy i prowadzenie przed decydującymi 10. minutami 52:45. Co się jednak stałą z naszą drużyną w ostatniej ćwiartce jest zgoła niewytłumaczalne. Dziewczyny zdobyły tylko 3 pkt, a szalejące zawodniczki ze Zgorzelca aż 23.

Gratulujemy drużynie Basketu zwycięstwa, ale sprawa pierwszego miejsca w lidze nie została jeszcze rozstrzygnięta. W marcu we Wrocławiu rozegrany zostanie rewanż pomiędzy tymi najlepszymi w lidze zespołami. Póki co górą są zgorzelczanki, ale naszą drużynę stać jest na to by odrobić z nawiązką 13 pkt ze Zgorzelca. Czy tak też się stanie ?: Przekonamy się za kilka miesięcy.

BASKET II ZGORZELEC – MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA I WROCŁAW 68:55 (14:17, 22:11, 9:24, 23:3)

MOS Ślęza – Rogozińska 21 (4), Sosińska 10 (2), Radziszewska 9, Harasimów 6, Rój 4, M.Skowron 3 (1), Jasińska 2, Czerwińska, Pająk, Trębowicz.