W meczach kadetek Ślęzy z AZS-em, pół na pół

W meczach lig kadetek pomiędzy zespołami Ślęzy Roof Renowation Wrocław i AZS-u AJP Gorzów Wlkp. obydwa kluby podzieliły się zwycięstwami.

O miejsca 1-6

Pierwsze dwie kwarty należały do gorzowianek, które do przerwy przerwy prowadziły już 38:25. Po zmianie stron gra się wyrównała, a zryw zawodniczek Ślęzy w ostatniej ćwiartce, pozwolił im zniwelować straty do 7 pkt. Ta różnica punktowa jest na tyle mała, że można ją będzie odrobić w rewanżowym meczu we Wrocławiu, a to może mieć bardzo duże znaczenie w końcowej tabeli.

AZS AJP GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW 57:50 (20:12, 18:13, 12:10, 7:15)

Ślęza – skład i punkty wkrótce

O miejsca 7-11

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Ślęza II i to zwycięstwo tym bardziej cenne, bo nasza drużyna poradziła sobie z liderem. Po dwóch bardzo dobrych otwierających mecz kwartach, w trzeciej wrocławianki nieco spuściły z tonu, co wykorzystały przyjezdne, znacząco niwelując straty. W ostatniej części meczu wszystko jednak wróciło do normy, dzięki czemu Ślęza II wygrała pewnie i jak najbardziej zasłużenie.

ŚLĘZA ROOF RENOVATION II WROCŁAW – AZS AJP II GORZÓW WLKP. 84:68 (25:20, 23:10, 13:23, 23:15)

Ślęza II – Kochajkiewicz 25, Olejniczak 24, Kozińska 10, Nehrebecka 7, Mech 4, Beharier-Mróz 4, Krzysztofik 3, Gąssowska 2, Łaban 2, Koreń 2, Gliniak 1, Nowicka 0.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.