Mini Koszykówka U13 – Podwójny triumf w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze odbył się kolejny turniej w ramach rozgrywek Mini Koszykówki U13. Świetnie spisała się w nim drużyna Ślęzy Dental Med Wrocław, która pokonała dwa miejscowe zespoły.

Relacja trenera Mikołaja Michalaka

WICHOŚ JELENIA GÓRA – ŚLĘZA DENTAL MED WROCŁAW 35:51 (10:13, 10:6, 9:14, 6:18)

Punkty dla Ślęzy: Falkowska 14, Surowiec 12, Suwała 7, Michalska 6, Murat 5, Krzysztofik 3, Bułkowska 2, Stefanowicz 2, Orzeł, Graboń, Młudzik, Turkiewicz, Morawska, Warzych.

Początek meczu bardzo dobry w wykonaniu naszych dziewczyn, po 4 minutach Ślęza prowadziła 13:4, jednak wtedy coś się zacięło. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando Wichosia, z kolei nasze zawodniczki nie potrafiły odnaleźć swojego rytmu. Bardzo dużo niedokładności w ataku i słabsza dyspozycja w obronie pozwoliła rozpędzić się gospodyniom i do przerwy to one prowadziły 20:19.
Na drugą połowę zawodniczki Ślęzy wyszły zdecydowanie bardziej zmotywowane. Szybko odzyskaliśmy prowadzenie, a w czwartej kwarcie za sprawą serii celnych rzutów z dalszej odległości, udało się zbudować bezpieczną przewagę.
KSW SPARTAKUS JELENIA GÓRA – ŚLĘZA DENTAL MED WROCŁAW 23:51 (2:13, 5:9, 6:12, 10:17)

Punkty dla Ślęzy: Surowiec 13, Falkowska 8, Orzeł 6, Murat 4, Morawska 4, Michalska 4, Bułkowska 3, Młudzik 2, Suwała 2, Turkiewicz 2, Warzych 2, Stefanowicz 1, Graboń, Jarząbek.

Spotkanie z drugą jeleniogórską drużyną, nie dostarczyło już tyle emocji co mecz numer jeden tego dnia. Ślęza od początku narzuciła swój intensywny styl gry, bardzo szybko uciekając przeciwniczkom na kilkanaście punktów. Bardzo dobre tempo i zespołowa koszykówka pozwoliły kontrolować wynik przez całe spotkanie.