MLJM -Na początek Ślęza zagra z Mistrzem Polski

W środę (13 marca) o godz.13 na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach rozegrany zostanie mecz 1. kolejki rozgrywek Makroregionalnych Rozgrywek Juniorek Młodszych pomiędzy Ślęzą Wrocław i SMS-em Łódź.

 
Po raz drugi w swej krótkiej historii Ślęza Wrocław reprezentowana będzie w rozgrywkach MLJM. Przypomnijmy, że w swoim debiutanckim sezonie nasza drużyna zajęła 7. miejsce, wygrywając 1. spotkanie, 1. remisując i doznając 5. porażek. Czy w startujących w środę rozgrywkach będzie lepiej ? Mamy nadzieję, że tak, choć wcale nie będzie o to łatwo. Wynika to choćby z tego, że 1KS będzie najprawdopodobniej najmłodszą ekipą spośród wszystkich, które zagrają w grupie „C”. Z podstawowych zawodniczek, tylko dwie urodziły się górnym roczniku obowiązującym w tej kategorii wiekowej (2003). Są to Emilia Osowiecka i Zuzanna Frączkiewicz. Na domiar złego, absurdalny przepis nie pozwala zagrać utalentowanym zawodniczkom urodzonym w roku 2006, które często przewyższają umiejętnościami starsze koleżanki. Nic jednak na to nie poradzimy i na występ tak dobrych zawodniczek jak choćby Gabriela Lewicka czy Magdalena Półrolniczak w rozgrywkach MLJM musimy jeszcze przez rok poczekać.

Mamy w tym sezonie naprawdę fajny zespół, który swoją grą może przysporzyć nam sporo pozytywnych wrażeń, ale też nie będziemy na dziewczynach wywierać żadnej presji związanej z wynikiem. Niech prezentują się najlepiej jak potrafią i niech cieszą się grą. Wiemy, że dziewczyny dużo już umieją, ale też jeszcze wiele pracy przed nimi.

Na początek Ślęza zmierzy się z absolutnym faworytem nie tylko do wygrania grupy „C”, ale też z głównym pretendentem do zdobycia tytułu Mistrza Polski – łódzkim SMS-em. Obrońca tytułu dysponuje bardzo mocną kadrę, zbudowaną z dziewczyn z całej Polski, m.in w SMS-ie gra Paulina Pompa z Wrocławia.. W zdecydowanej większości są to zawodniczki urodzone w roku 2003. Część z nich występuje w SMS-ie III Łódź, który bez straty punktu przewodzi w rozgrywkach III ligi, a wszystkie z powodzeniem rywalizują w męskich rozgrywkach trampkarzy, w których jesienią zajęły 5. miejsce w stawce 10. zespołów.

Jak na tle faworyta zaprezentuje się drużyna Ślęzy. Nasze dziewczyny znają swoją wartość i na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i nie położą się przed łodziankami. To, że grać potrafią pokazały choćby w zwycięskich sparingach z seniorskimi zespołami z Środy Śl. i Bierutowa. Niestety, w ostatnich dniach pojawiło się trochę problemów kadrowych, ale póki co nie będziemy o nich pisać. Z SMS-em zagrają te piłkarki, które w środę zagrać mogą i wierzymy, że każda z nich da z siebie wszystko, a my będziemy je wspierać z trybun. Zdajemy sobie sprawę, że pora meczu nie jest zbyt fortunna, ale kto może, to niech przyjdzie Na Niskie Łąki. Zapraszamy.