Młodziczki – Rewelacyjna postawa obydwu zespołów MOS Ślęzy

Kolejne zwycięstwa zanotowały w niedzielę zespoły młodziczek MOS Ślęzy Wrocław.

Pierwszy zespół mierzył się z drugą drużyną MKS-u Polkowice i był w tym meczu zdecydowanym faworytem. Z roli tej wywiązał się należycie, ustanawiając przy tym nowy rekord sezonu pod względem ilości straconych punktów. Wrocławianki w tym spotkaniu pozwoliły swoim przeciwniczkom zdobyć ich tylko 10 przez całe 40 minut.

MOS DEICHMANN ŚLĘZA I WROCŁAW – MKS POLKOWICE 72:10 (13:4, 24:4, 19:0, 16:2)

MOS Ślęza I – Flaszyńska 17 (1), Cymanek 10, A.Skowron 10, Sajdak 9, Piwowar 8, Kapłon 6, Rak 4, Safiak 4, Szczepaniuk 2, Lewandowska 1, Zawadzka 1, Krajewska.

Fantastyczne wieści dotarły do nas z Głogowa, gdzie rewelacyjnie spisał się drugi zespół MOS Ślęzy. Spotkanie to miało duży ciężar gatunkowy, bo w praktyce decydowało, który z grających w nim zespołów zajmie 3. miejsce po pierwszym etapie rozgrywek. Przypomnijmy, że we Wrocławiu po dramatycznej końcówce jednym punktem wygrały głogowianki (48:49). Wydawać się mogło, że w spotkaniu rewanżowym grający na własnym parkiecie i mający w składzie aż 6 zawodniczek rocznika 2004 Basket Chrobry powinien być faworytem. Pierwsza, zacięta kwarta zdawała się te przypuszczenia potwierdzać, bo gospodynie były w niej lepsze o 3 pkt. O końcowym rezultacie spotkania zadecydowała jednak druga odsłona, w której wrocławianki spisały się fantastycznie, wygrywając ją 26:5. Po przerwie gra się wyrównała, ale w każdej z kwart MOS Ślęza zdołała jeszcze powiększyć swoje prowadzenie.

BASKET CHROBRY GŁOGÓW – MOS ŚLĘZA II WROCŁAW 58:81 (16:13, 5:26, 21:23, 16:19)

MOS Ślęza II – Niżyńska 20, Ryng 13, Strugarek 13, Zieniewicz 12, Nowak 10, Szarszaniewicz 8, Nowotny 4, Jarosik 1, Skrzypczak, Łukasik, Kaszuba-Iwanicka, Blum

Obydwu naszym zespołom do zakończenia pierwszego etapu rozgrywek zostały do rozegrania po 2. mecze. Dla pierwszej drużyny szczególnie ważne będzie spotkanie zaplanowane na 14 stycznia, gdy zmierzy się ona w meczu o 1. miejsce z MKS-em I Polkowice i będzie próbowała odrobić stratę 13 pkt z potyczki w Polkowicach.
Drugi zespół MOS Ślęzy rozegra jeszcze 2. spotkania we Wrocławiu ze Spartakusem i Wichosiem. Zwycięstwa w nich zapewnią dziewczynom z rocznika 2005 doskonałe 3. miejsce.