Młodziczki zagrają w finałowym turnieju Mistrzostw Polski !!!

Zespół młodziczek Ślęzy Wrocław na półfinałowych zawodach rozegranych w Łodzi, wywalczył awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

 

To co się dzieje w ostatnim czasie w istniejącej od zaledwie 3. lat żeńskiej sekcji piłki nożnej jest wręcz niewiarygodne. Znakomite występy w lidze makroregionalnej juniorek młodszych. Świetne występy kilku drużyn w Pucharze Tymbarku, prowadzenie w lidze orliczek najmłodszych piłkarek, a także wiele sukcesów w licznych turniejach. Dziś te wszystkie osiągnięcia przebiły nasze młodziczki. Dziewczyny, które nie miały sobie równych na Dolnym Śląsku, a następnie okazały się najlepsze w turnieju strefowym rozegranym w Głogówku, dziś w Łodzi, zajmując 2. miejsce wywalczyły awans do grona najlepszych 8. zespołów w naszym kraju w kategorii U13. Sukces ten nie byłby możliwy bez wspaniałej pracy jaką wykonuje trener Patrycja Falborska. Bez niej nie byłby on możliwy.

Trener Patrycja Falborska – Pojechałyśmy do Łodzi z jasnym celem, wiedziałyśmy na co nas stać. W pierwszym meczu z Katowicami zdecydowanie prowadziłyśmy grę, dlatego zasłużyłyśmy na wygrana, a wynik mógłby być wyższy. W drugim meczu Łódź pokazała, ze mocno liczy się w kobiecej piłce, widać było po nich ze chciały strzelić bramkę, ale nasz zespół nie ustępował im na krok. Walczyłyśmy do samego końca o każdy centymetr boiska, niestety bramki nie strzeliliśmy a straciłyśmy w pierwszej połowie meczu. Trzeci mecz to nasza dominacja, udane akcje, dryblingi, odważne decyzje.. I tyle emocji.. Patrzyło się na to z wielką przyjemnością, choć było sporo nerwów. Mimo wszystko pokazałyśmy ze zasługujemy na najlepsza 8. w Polsce i w niej jesteśmy. Udany turniej w wykonaniu całego zespołu i każdej z osobna. Jestem dumna z tego że mogę być częścią tej drużyny. Wielkie brawa! No i dziękujemy kibicom. Jak zawsze byli i kibicowali!

Wyniki ;

Ślęza – GieKSa Katowice 1:0 (bramka Półrolniczak)
Ślęza – UKS SMS Łódź 0:1
Ślęza – Unia Opole 2:1 (Rogus, Lewicka)

Skład – Hania Wieczerzak, Hania Mikos, Maja Wilk, Marysia Ambrozy, Ala Kuriata, Gabi Lewicka, Madzia Półrolniczak, Gosia Rogus, Julka Guzek, Natalka Zadka, Ada Butwicka, Marta Wróbel.

Czterodniowy turniej finałowy odbędzie się w czerwcu.