MMP U14 – Tychy przystankiem w drodze do Warszawy

W niedzielę (10 lutego) w Tychach odbędzie się półfinałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U14 dziewczyn.

 
W tym sezonie rywalizacja o awans do turnieju finałowego rozgrywana była w dwóch etapach. Rozegrane zostały już turnieje eliminacyjne, a teraz zespoły, które wywalczyły w nich awans, staną w szranki w zawodach w których dwa najlepsze uzyskają promocje do turnieju finałowego, który odbędzie się w Warszawie.

Przypomnijmy, że Ślęza pewnie zwyciężyła w turnieju eliminacyjnym, rozegranym 19. stycznia w Opolu. Nasze młode piłkarki pokonały 6:0 Unię Opole i 2:0 MUKS Kostrzyń nad Odrą.

W wyniku losowania Ślęza trafiła do grupy, która o awans rywalizować będzie w Tychach. Tak się też złożyło, że wrocławianki mierzyć się będą tylko z rywalami z Górnego Śląska, a są nimi :

POLONIA TYCHY (gospodarz) – 2. miejsce w turnieju rozegranym w Lędzinach (zwycięstwa 7:2 z UKKS Istebna i 8:3 z Golem Częstochowa oraz porażka 2:4 z KSB Lędziny)
ROW RYBNIK – 1. miejsce w turnieju w Rybniku (same zwycięstwa : 11:0 z Zantka Chorzów, 5:1 z Wisła Skoczów, 3:1 z SWD Wodzisław Śl. i 4:0 z Rekordem Bielsko-Biała)
AP MŁODA GIEKSA KATOWICE – 2. miejsce w turnieju w Gliwicach (2. zwycięstwa i 1. porażka)

Ślęza faworytem w tym turnieju nie jest. Do tego miana kandydują raczej drużyny Polonii i ROW-u, które w poprzednim sezonie wystąpiły w turnieju finałowym. Nie przekreśla to jednak szans naszej drużyny, która jest w stanie podjąć walkę z każdym przeciwnikiem i wyjść z niej zwycięsko.

Program turnieju, który odbędzie się w hali przy ul. Piłsudskiego 20.

godz.09:30 ROW – MŁODA GIEKSA
godz.10:00 POLONIA – ŚLĘZA
godz.10:30 ŚLĘZA – ROW
godz.11:00 POLONIA – MŁODA GIEKSA
godz.11:30 MŁODA GIEKSA – ŚLĘZA
godz.12:00 POLONIA – ROW