MMP U16 w Futsalu – Turniej eliminacyjny w Chocianowie

W niedzielę (20 grudnia) w Chocianowie, rozegrany zostanie turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U16 dziewczyn.

 
Po tym jak bez powodzenia w turnieju eliminacyjnym uczestniczyła drużyna Ślęzy U18, tym razem o awans do turnieju finałowqego, którego gospodarzem będzie Wierzbowianka Wierzbno, zagra zespół U16. Turniej w Chocianowie będzie jednym z dziesięciu, które w sobotę i niedzielę wyłonią finalistów Mistrzostw Polski. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy grup, a także cztery zespoły, które zajmą drugie miejsca, legitymujące się najlepszym bilansem.

Turniej w Chocianowie rozpocznie się o godz.11. Gospodarzem zawodów jest LUKS Ziemia Lubińska, a zagrają też w nich – Unia Opole, Bielawianka Bielawa, Rolnik B. Głogówek i oczywiście Ślęza Wrocław.

Przypomnijmy, że w tej kategorii wiekowej Ślęza Wrocław wystąpiła w turniejach finałowych dwukrotnie. W grudniu 2016 roku w Gliwicach i w grudniu 2017 roku w turnieju organizowanym przez nasz klub we Wrocławiu. W obu tych imprezach 1KS zajął 11. miejsce. W ostatnich dwóch sezonach Ślęzie nie udało się uzyskać awansu. Może, czego bardzo byśmy chcieli, uda się to uczynić tym razem.