MMP U19 w Futsalu – Od piątku do niedzieli finałowy turniej w Krakowie

Od piątku do niedzieli (3-5 grudnia) w Krakowie rozgrywany będzie finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 w Futsalu.

 

Krakowski turniej będzie pierwszym, w którym o medale Mistrzostw Polski rywalizować będą zespoły kategorii U19. Wcześniej, przez 10 lat zmagania toczyły się w kategorii U18, a po tytuły mistrzowskie trzykrotnie sięgały zespoły Rolnika B. Głogówek i Rekordu Bielsko-Biała. Po jednym razie złote medale zawisły natomiast na szyjach piłkarek Gola Częstochowa, Wandy Kraków, AZS UW Warszawa i aktualnego Mistrza Polski – UKS SMS Łódź.

Organizatorem turnieju jest Prądniczanka Kraków, a finałowe zawody, które rozegrane zostaną w Tauron Arenie, będą jednym z elementów obchodów jubileuszu 100-lecia krakowskiego klubu.

Po raz trzeci w finałowym turnieju rywalizować będzie 16. zespołów (wcześniej było ich 12). Z racji tego, że zmieniono kategorie wiekowe, w tym roku w praktyce do zmagań mogły przystąpić te same zawodniczki, co w poprzednim sezonie. Mimo to, aż połowa klubów które grały w poprzednich zawodach w Jastrzębiu Zdroju, tym razem do finałowych zmagań się nie zakwalifikowało, a za to wystąpi 8. których przed rokiem nie oglądaliśmy.

Turniej w Krakowie będzie trzecim, w którym naszej drużynie udało się zakwalifikować do grona najlepszych futsalowych drużyn w najstarszej, młodzieżowej żeńskiej kategorii wiekowej. W dwóch poprzednich, w 2018 roku w Toruniu i w 2019 roku w Chocianowie, naszym piłkarkom nie udało się odnieść choćby jednego zwycięstwa, ale też z tego powodu nie rozpaczaliśmy, bo jak zawsze, przy okazji każdych zawodów rozgrywanych pod dachem, przypominać będziemy, że priorytetem dla wszystkich żeńskich drużyn Ślęzy są rozgrywki na otwartych boiskach, a futsal stanowi tylko fajny, ale tylko przerywnik zimowy. Nie oznacza to jednak, że nie chcielibyśmy osiągnąć w Krakowie sukcesu. Takim by było choć jedno zwycięstwo, a ewentualnie coś więcej, przyjęlibyśmy z ogromną radością.

Formuła krakowskiego finału jest taka sama jak w dwóch poprzednich. 16. zespołów podzielonych zostało na 4. grupy. W każdej z nich w piątek i sobotę trwać będzie rywalizacja każdy z każdym, a do niedzielnej fazy play off zakwalifikują się po 2. najlepsze drużyny z każdej z grup.

Grupa 2 – Rolnik B. Głogówek, Wanda Kraków, AZS UAM Poznań, Czarni Sosnowiec
Grupa 3 – BTS Rekord Bielsko-Biała, Staszkówka Jelna (3. miejsce w ubiegłym roku), Ząbkovia Ząbki, SMS II Łódź.
Grupa 4 – SWD Wodzisław Śląski (wicemistrz Polski), Unifreeze Górzno, SMS Łódź (mistrz Polski), Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Grupę 1. zostawiamy na koniec, bo to właśnie w niej rywalizować będzie Ślęza, która za przeciwników mieć będzie –

Prądniczanka Kraków – Z racji tego, że klub ten jest gospodarzem turnieju, nie musiał uczestniczyć w eliminacjach. W zeszłym roku Prądniczanki w turnieju finałowym nie było.
Pogoń Tczew – W Jastrzębiu Zdroju, Pogoń awansowała do ćwierćfinału, w którym przegrała z SWD Wodzisław Śl. 0:4. Pogoń nie miała żadnych problemów z awansem, bo w zasadzie miała ten awans zapewniony praktycznie bez gry. Stało się tak dlatego, że z rywalizacji I grupy eliminacji wycofały się dwie drużyny z Olsztyna, i został w niej rozegrany tylko jeden mecz, w którym Pogoń wygrała z AZS UAM Poznań, a obie drużyny uzyskały awans.
UKKS Istebna – Tego klubu również w zeszłym roku w finałowych zmaganiach zabrakło. Awans do krakowskiej imprezy, UKKS wywalczył zajmując 2. miejsce w VII grupie eliminacji. W niej UKKS zdobył 7 pkt (2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka.

Ślęza jak doskonale wiemy, awans do finałowego turnieju zdobyła wygrywając turniej eliminacyjny, który rozegrany został w Głogówku.

Program gier naszej drużyny :

Piątek godz.13:00 Pogoń Tczew – Ślęza
Sobota godz.09:20 Prądniczanka Kraków – Ślęza
Sobota godz.15:10 Ślęza – UKKS Istebna

Wszystkie mecze turnieju będą transmitowane przez redakcję Futmal / Futbol – Małopolska. Linki do transmisji znajdują się poniżej.

Piątek

Sobota

Niedziela