Najlepsi! Akademia Piłki Nożnej ze Złotym Certyfikatem PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę szkółek piłkarskich, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji na sezony 2020/2021 oraz 2021/2022.  Z wielką dumą możemy ogłosić, że spośród 36 pozytywnie zweryfikowanych podmiotów najwyżej oceniono Akademię Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław!

Tylko pięć szkółek z całego kraju otrzymało prestiżowy Złoty Certyfikat, w tym gronie znalazła się nasza Akademia, która z wynikiem 15,70 punktu zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Jak czytamy na stronach Polskiego Związku Piłki Nożnej: „Brązowa, srebrna lub złota gwiazdka od PZPN to znak, że dana szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych z perspektywy rodzica kryteriów. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy i spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa. Program Certyfikacji wymusza na szkółkach m.in. zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, zadbanie o infrastrukturę i sprzęt treningowy czy pracę zgodnie z obranym programem szkolenia. Wszystko po to, by dbać o rozwój kandydatów i kandydatek na piłkarzy, a także by zmaksymalizować ich szanse na dojście do poziomu profesjonalnego”.

Ubiegając się o Złoty Certyfikat należało stworzyć autorski program szkolenia, nad którym bardzo długo i z niezwykłym zaangażowaniem pracował sztab szkoleniowy Akademii Ślęzy Wrocław. Polski Związek Piłki Nożnej do końca tego etapu Programu Certyfikacji, końca sezonu 2021/22, będzie monitorował, czy utrzymywany jest najwyższy standard organizacyjny i szkoleniowy. Z powodzeniem wypełniliśmy kryteria formalno-prawne, bez żadnych problemów przeszliśmy także etap kontroli.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich został wsparty przez polski rząd. W ciągu trzech lat (2020 – 2022) dofinansuje on projekt łączną kwotą 130 mln zł. Pieniądze, które trafią na konta szkółek będą przeznaczane na dofinansowanie wydatków w takich obszarach jak np. wynagrodzenia szkoleniowców czy podwyższanie ich kwalifikacji. To obszary, które z założenia mają prowadzić do sukcesywnego podnoszenia poziomu pracy trenerów oraz stanowić dla nich motywację do dalszego rozwoju. Środki z Programu Certyfikacji mogą zostać również przeznaczone na organizację obozów, meczów i turniejów oraz na zakup sprzętu sportowego.

– To niezwykle ważny dzień dla naszej Akademii. Uzyskanie Złotego Certyfikatu świadczy o tym, że Akademia Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław zapewnia młodym zawodniczkom i zawodnikom znakomite warunki rozwoju na każdym polu. Przez ostatnie miesiące nasi koordynatorzy i trenerzy pracowali w pocie czoła, żeby spełnić wszelkie wymagania stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej i z pełnym przeświadczeniem mogę powiedzieć, że zrobiliśmy absolutnie wszystko, żeby zasłużyć na to wielkie wyróżnienie. Złoty Certyfikat to nie tylko potwierdzenie jakości szkolenia w naszej Akademii, ale przede wszystkim bodziec do dalszej pracy. Dzięki środkom z Programu Certyfikacji możemy jeszcze lepiej rozwijać nasz sztab szkoleniowy i klubową infrastrukturę. Już teraz Akademia Ślęzy Wrocław to gwarant wysokiej jakości szkolenia, a dzięki wszelkim korzyściom płynącym z posiadania Złotego Certyfikatu będziemy systematycznie rosnąć w siłę – komentuje decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej prezes zarządu Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro.

W najbliższych dniach będziemy szerzej opisywać decyzję PZPN o przyznaniu Akademii Piłki Nożnej Złotego Certyfikatu.