OLM II – Ślęza wygrywa wysoko, choć wcale tak łatwo nie było

W meczu 8. kolejki rozgrywek II Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław wygrała z Olympicem III Wrocław 5:1.

Ślęza po raz drugi poradziła sobie z trzecią drużyną Olympica, ale w porównaniu z pierwszym meczem (wygranym 6:1), dziś zwycięstwo nie przyszło tak łatwo.

W pierwszej połowie Ślęza przeważała. W 5 min. bramkarz gospodarzy poradził sobie ze strzałem Giovanniego Suchego, lecz był już bezradny w sytuacji z 7 min. Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Korczowski, a Patryk Fang bardzo ładną główką umieścił piłkę w siatce. Po uzyskaniu prowadzenia żółto-czerwoni nie zwolnili tempa. Z dystansu w środek bramki posłał piłkę Sebastian DenBoer. W 15 min. Mateusz Konopka znakomitym podaniem obsłużył Fanga i było już 0:2. Swoje sytuacje mieli jeszcze w pierwszej połowie Igor Kulewicz i Konopka. Gospodarze długo nie potrafili zagrozić bramce Ślęzy, ale gdy to już uczynili, to zmusili Krystiana Świtaja do wykazania się dużymi umiejętnościami, które zaprezentował w znakomity sposób broniąc bardzo groźne uderzenie.

Po zmianie stron grający z wiatrem Olympic stał się groźniejszy i długimi momentami toczył wyrównany bój z 1KS-em. Sytuacje podbramkowe zaczęły przenosić się spod jednego, pod drugie pole karne. W 32 min. świetnej okazji nie wykorzystał Suchy, a za moment zawodnik gospodarzy niecelnie uderzył z dystansu. Powiedzenie, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą, znalazło swoje potwierdzenie w 41 min. Po strzale Suchego i odbiciu piłki przez bramkarza, idealną wręcz okazję zmarnował Fang, a za moment Olympic strzelił kontaktową bramkę. Po kolejnej minucie nie wiele brakowało by sytuacja się powtórzyła. Michał Sikora niecelnie główkował, a gdy akcja przeniosła się na drugą połowę, po strzale piłkarza gospodarzy piłka o centymetry minęła słupek. Wszystko można by rzec, że wróciło do normy w 47 min. Przy asyście Suchego gola zdobył Konopka i od tej chwili Ślęza przejęła znów kontrolę na boisku. W samej końcówce, w przeciągu jednej minuty żółto-czerwoni dołożyli do swego dorobku jeszcze dwa trafienia, a ich autorami byli Konopka i Fang, a przy obydwu asystował Kulewicz.

OLYMPIC III WROCŁAW – ŚLĘZA WROCŁAW 1:5 (0:2)