OLT VI – Pierwsze stracone punkty

W meczu 4. kolejki rozgrywek VI Okręgowej Ligi Trampkarzy, Ślęza II Wrocław zremisowała z Olympicem IV Wrocław 1:1.

Pierwsze w sezonie punkty stracił zespół Ślęzy II, ale mimo to, wciąż pozostaje liderem swojej ligi. Nie było to porywające widowisko, a zwłaszcza pierwsza jego połowa, o której możemy powiedzieć, że tylko się odbyła, bo po za tym że po boisku biegali młodzi zawodnicy, to praktycznie nie działo się nic. Ciekawiej było w drugiej połowie, gdy żółto-czerwoni (rocznik 2007) wreszcie zaczęli stwarzać sytuacje i byli lepsi od rywali (rocznik 2006). Trudno jednak o zwycięstwo w meczu gdy nie wykorzystuje się tzw. „setek”. Takową miał Yaakoub Ben Nouir, taka też miał i Artur Piaseczny. O sytuacji jaką zmarnował Tomasz Lemirski możemy powiedzieć, że było to coś zdecydowanie więcej niż „setka”, bo Tomek z 5. metrów, mając przed sobą pustą bramkę, trafił w poprzeczkę. Tym co mogło irytować, to szukanie winy w sędziowaniu. Fakt, że młody arbiter popełniał mnóstwo błędów i wykazywał brak konsekwencji (bardzo miękki karny dla gości i brak reakcji przy zdecydowanie mocniejszym faulu na piłkarzu Ślęzy w polu karnym, czy też interpretacja korzyści), ale to nie on sprawił, że Ślęza ten mecz tylko zremisowała. Panowie, zamykamy usta i gramy jak najlepiej potrafimy. Zwalanie winy na sędziego nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepszym jest praca na treningach i poprawa swojej dyspozycji.

ŚLĘZA II WROCŁAW – OLYMPIC IV WROCŁAW 1:1 (0:0)

1:0 Lemirski 58′
1:1 Dreksa (karny) 60′

Ślęza II – Makowiecki, Ben Nouir, Lemirski, Paszkowski, Sekulski, Tyca, Piskorz, Kobus, Bagiński, Ryba, Brodko oraz Dziamałek,Stępniewski, Witczak, Piaseczny, Buchman.