Ostatnie w tym roku sparingi rozegrali młodzicy

W sobotę (18 grudnia) drużyny młodzików Ślęzy Wrocław występowały rozgrywały mecze sparingowe.

ŚLĘZA WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY 2:4

Bramki – Małek, Wypart

Ślęza – Bukowski, Czyczerski, Zimoch, Wawrzyniak, Musiałkiewicz, Zahajko, Wypart, Czapulak, Małek, Dereń, Berezowski oraz Kasprzykowski, Macudziński, Graczyk, Kotlarz, Bonisławski, Testowany, Miszewski, Białowąs, Wiśniowski, Rejak, Tabisz.

Trener Kacper Zbroiński – W ostatnim meczu pod moją opieką młodzicy Ślęzy zmierzyli się z zespołem który awansował w rundzie jesiennej i I WLM. Zagraliśmy już przyszłościowo po 11. Początek meczu to przespany przez nasz zespół moment i szybko stracone 2 bramki. W trakcie trwania meczu udaje się jednak momentami przejąć inicjatywę, klasycznie już jednak brakowało skuteczności 😁. Chciałem bardzo podziękować wszystkim zawodnikom, z którymi miałem wielką przyjemność pracować w tej rundzie. Jestem dumny z tego zespołu i mocno trzymam kciuki za rozwój indywidualny chłopców.
ŚLĘZA III WROCŁAW – POGOŃ OLEŚNICA 2:3

Trener Piotr Szałek – Ostatni mecz chłopców w roku kalendarzowym. Gra kontrolna, której głównym celem był „fan” z gry po męczącym sezonie. Bardzo dobra organizacja gry i zaangażowanie od początku doprowadziła do pięciu bardzo dobrych sytuacji podbramkowych, które jednak kończyły się trafieniem w słupek lub poprzeczkę, a i bramkarz drużyny gości przyciągał dziś do siebie piłkę. Zespół z Oleśnicy wysoko postawił poprzeczkę naszym chłopcom wygrywając 3:2. Należy jednak pamiętać o specyfice gier kontrolnych. Dla nas najważniejszą rzeczą było dziś, że mogliśmy spotkać się w sporym gronie na boisku, co ostatnimi czasy uniemożliwiały choroby i kwarantanny zawodników.
Wszystkim chłopcom należą się gratulację po minionym sezonie, szczególnie tym najbardziej systematycznym i zaangażowanym w treningi przez ostatnie kilka miesięcy.

ŚLĘZA VII WROCŁAW – TALENT TRZEBNICA 0:5

Ślęza VII – Michał Adamczyk, Alan Kierzkowski, Wojciech Czajkowski, Mateusz Błach,  Dawid Kułaga, Ksawery Stolarczyk, Hubert Langaj, Tadeusz Anichimowski, Mateusz Madej. Filip Szajda, Antoni Lis, Wojciech Adamczyk, Wojciech Sołtysik, Aleksander Żołneczko, Marcin Zimny

Trener Bartosz Książkowski –  Mieliśmy dzisiaj okazję zagrać z wyżej notowaną drużyna, która do ostatniej kolejki walczyła o awans do V ligi okręgowej. Był to pierwszy poważny sprawdzian, który mimo przegranej zaliczyliśmy bardzo dobrze. Z drużyną z Trzebnicy rozegraliśmy trzy tercję po 30 minut. W pierwszej zdecydowana przewaga gości, którzy wyróżniali się na tle naszych chłopców warunkami fizycznymi. Chłopcy. Trzebnicy byli do bólu skuteczni wykorzystując nasze błędy w obronie, strzelając w tej części meczu aż 4 bramki. W drugiej tercji mecz wyglądał już całkiem inaczej. Nasi chłopcy zaadaptowali się do rytmu meczu, grali agresywniej i odważniej, często nie pozwalając przeciwnikom wyjść z własnej połowy i długo utrzymali się na niej z piłką. Brakowało jednak skuteczności. W trzeciej tercji znów lekką przewagę wizualną mieli goście, jednak my również dochodziliśmy do głosu. Był to moim zdaniem świetny występ podsumowujący rundę w naszym wykonaniu. Pokazaliśmy że na tle przeciwnika aspirującego do awansu w lidze w której się spotkamy w przyszłej rundzie, możemy toczyć pojedynki jak równy z równym. Gratulacje dla całego zespołu, który w tym roku swoją pracą i zaangażowaniem zasłużył na miejsce w którym się znajduje.