PP – Juniorzy w środę zagrają z Galakticosem

W środę (27 września) o godz.16:30 w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz 1/16 rozgrywek Pucharu Polki (strefa wrocławska) pomiędzy zespołem juniorów Ślęzy Wrocław i Galakticosem Solna.

 

Juniorzy Ślęzy Wrocław rywalizują na dwóch frontach i czynią to z powodzeniem. W rozgrywkach ligi wojewódzkiej Ślęza U19 plasuje się aktualnie na 2. miejscu, a w zmaganiach pucharowych dotarła już do 1/16 finału. Przypomnijmy, że żółto-czerwoni na wcześniejszych etapach poradzili sobie ze Skrą Wojnowice (A-klasa) wygrywając 8:0, następnie pokonali 10:0 Koronę Osiek (A-klasa), a awans do 1/16 finału uzyskali wygrywając 5:1 z Polonią Bielany Wr. (liga okręgowa). Następnym przeciwnikiem zespołu trenera Tomasza Woźnickiego, będzie znów przedstawiciel „okręgówki” Galakticos Solna, dla którego środowy mecz będzie pierwszym w tym sezonie w rozgrywkach pucharowych.

Klub z Solnej powstał w 2006 roku. Przez wiele sezonów występował w B i A-klasie, by wiosną 2020 roku po zwycięskim barażu uzyskać awans do ligi okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym Galakticos przebywał przez kolejne dwa sezony, by w drugim z nich zająć 1. miejsce i sięgnąć po największy sukces w historii klubu, czyli po awans do IV ligi. W niej drużyna z Gminy Kobierzyce spędziła tylko rok., choć do samego końca rywalizowała o utrzymanie, do którego ostatecznie zabrakło 3 pkt. Galakticos może mówić jednak o pechu, bowiem sezon w którym rywalizował w IV lidze był ostatnim gdy na tym poziomie zmagano się w dwóch grupach, a w wyniku reformy utrzymanie zapewniało sobie tylko 7 najlepszych zespołów, a Galakticos zajął miejsce 8.

Po spadku w zespole doszło do wielu zmian kadrowych. Nowym szkoleniowcem został Grzegorz Stępień, a jego asystentem, a zarazem trenerem bramkarzy, doskonale nam znany Jarosław Krawczyk. Kadra piłkarzy została gruntownie odmłodzona, a wśród pozyskanych zawodników znaleźli się m.in. byli juniorzy Ślęzy – Szymon Trzeciakiewicz, Mateusz Patryło i Alex Milewski. Ten mocno odmłodzony zespół zajmuje obecnie miejsce w środku tabeli (9) z bilansem 3 zwycięstw, remisu i 3 porażek. CCo ciekawe w ostatnim meczu Galakticos mierzył się z poprzednim przeciwnikiem juniorów Ślęzy, Polonią Bielany Wrocławskie, a starcie to zakończyło się rezultatem 2:2.

Środowy mecz będzie swego rodzaju rewanżem za pucharowe starcie z poprzedniego sezonu. 5 października 2022 roku w Solnej rozegrany został mecz 1/8 finału pucharowych rozgrywek, w którym Galakticos podejmował pierwszy zespół Ślęzy, który wygrał 4:0.

Juniorzy Ślęzy w poprzednich meczach pokazali, że nie boją się rywalizacji z dorosłymi rywalami. Awans do 1/16 finału ju możemy uznać za sukces, ale i chłopakom i nam też marzy się, by pucharowa przygoda trwała jak najdłużej, a żeby tak się stało, trzeba w środę pokonać drużynę z Solnej. Jest to zadanie jak najbardziej realne do wykonania i wierzymy, że drużyna Ślęzy U19 to zadanie wykona.

Mecz sędziować będzie Agnieszka Damasiewicz.