Seria sparingów dziewczęcych zespołów

Zespoły orliczek, żaczek i skrzatów Ślęzy Wrocław w niedzielę rozegrały serię meczów sparingowych.

 
Wspólna relacja trenerek naszych drużyn – W dzisiejszych grach sparingowych dziewcząt, zorganizowanych przez nasz klub, wzięły udział orliczki, żaczki i skrzaty z naszej sekcji.
W kategorii 2010/2011 wystąpiły dwie nasze drużyny. Obie dzisiaj pokazały się z bardzo dobrej strony, sumiennie realizując założenia, które przekazały im trenerki przed meczem. Grupa żółta orliczek zwyciężyła we wszystkich meczach, często po bardzo wyrównanych pojedynkach. Widać było progres względem poprzednich meczów z drużynami dziewczęcymi. Przede wszystkim zagrałyśmy zespołowo, co pozwoliło na zdobycie wielu ładnych bramek. Jeśli chodzi o grupę czerwoną – dziewczyny wcieliły w grę to nad czym pracowały przez ostatni tydzień.
Na szczególną pochwałę zasługuje nasza bramkarka Jagoda Gotfryd, która popisała się fenomenalnymi interwencjami.
W kategorii 2012/13 również zagrały 2 nasze drużyny – jedna złożona z zawodniczek, które na co dzień trenują już w grupach orliczek, co było widać po ich grze. Dziewczyny podejmowały wiele pojedynków 1vs1, były odważne i zagrały bardzo ambitnie.
Druga drużyna żaków była złożona głównie z dziewczynek z rocznika 2013 i młodsze. Dla części z nich było to pierwsze wystąpienie w meczach sparingowych. Nie wynik był tutaj najważniejszy a dobra zabawa i zbieranie doświadczenia. Z każdym kolejnym meczem dziewczynki nabierają więcej pewności siebie co widać po ich uśmiechniętych twarzach. W najmłodszej kategorii skrzata do rywalizacji sparingowej również stanęły dwa nasze zespoły. Rozgrywki te cechowały się niezliczoną ilością bramek, a co za tym idzie uśmiechów piłkarek i trzymających z boku mocno kciuki rodziców. Same zawodniczki pochwalić się dziś mogą zaangażowaniem w grze obronnej jak i wieloma pięknymi akcjami indywidualnymi.

Orliczki (grupa żółta)
Maja Korniak, Maja Bzdun, Sara Andruschak, Nina Łoposzko, Anna Szczepańska, Alicja Gorczyca, Gabriela Myślińska, Natasza Domagała

Orliczki (grupa czerwona)
Natasza Pirga, Magdalena Błajet, Amelia Szultk, Alicja Cicha, Evelina Tkachenko, Hanna Wajda, Lena Wajda, Jagoda Gotfryd, Aleksandra Siry

Żaczki I
Anna Lorek, Natasza Żabiuk, Weronika Małek, Karolina Dorobek, Stefania Gościńska

Żaczki II
Lila Paszkiewicz, Zosia Gorczyca, Sophia Prokopenko, Martyna Skórska oraz Hanna Wojtczak

Skrzaty
Łucja Kabała, Aleksandra Zadworny, Lena Rutkowska, Weronika Chodlewska, Alicja Kampa, Ada Klauza, Diana Prokopenko