Ślęza jesień 2019 – Orliczki i jeszcze młodsze dziewczyny

W naszych podsumowaniach rundy jesiennej dziś przyszła kolej na najmłodsze zespoły dziewczynek.

 
Fantastycznie rozwija się piłka nożna dziewczyn w 1KS-ie, a jesień 2019 tylko to potwierdziła. W naszym klubie trenuje bardzo dużo młodziutkich piłkarek, które z miesiąca na miesiąc pod okiem trenerek Aleksandry Malinowskiej i Ewy Kaźmierczak czynią stałe i to nie małe postępy.

Już w poprzednim sezonie Ślęza zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska Orliczek. Jesienią nasza drużyna przystąpiła do obrony miana najlepszej w regionie i póki co wywiązuje się z tego znakomicie. Zanim jednak rozpoczęły się ligowe zmagania, Ślęza w inaugurującym sezon Festiwalu Piłki Nożnej w Świdnicy zajęła 2.miejsce, za ekipą z Katowic. Potem rozpoczęły się zmagania w Dolnośląskiej Lidze Orliczek. Te rozgrywki toczone były w formule turniejowej, których odbyło się sześć. W pierwszych czterech dziewczyny nie miały sobie równych i odniosły komplet zwycięstw. W ostatnich dwóch zawodach, gdy przewaga Ślęzy w tabeli była już bardzo duża, trener Malinowska dawała więcej pograć zawodniczkom wcześniej mniej pojawiającym się na murawie, a z kolei kilka dziewczyn rocznika 2009, w tym zdecydowanie najlepsza snajperka – Sandra Piotrowska – w tych samych terminach z powodzeniem grało w zespole młodziczek. Mimo to, zespół grający w bardzo odmienionym składzie spisywał się nadal znakomicie, doznając zaledwie dwóch porażek. Po rundzie jesiennej Ślęza prowadzi w tabeli z przewagą 6. pkt nad Talentem Trzebnica. W sumie w pierwszym zespole zagrało 17. dziewczyn, nie tylko z górnego rocznika 2009, ale też spora grupa urodzonych w latach 2010 i 2011, a nawet jedna – Ania Lorek – z rocznika 2012.

Zespół orliczek oprócz wspomnianego już Festiwalu w Świdnicy, uczestniczył też w innych turniejach. Dziewczyny świetnie spisały się w Wałbrzychu, gdzie w rywalizacji z chłopakami zajęły 4. miejsce. Ślęza zagrała też w bardzo mocno obsadzonym turnieju Mundialito w którym zajęła, dobre 5. miejsce. W czasie w którym odbywały się te zawody, dwie inne drużyny, pod kierunkiem piłkarek pierwszego zespołu – Aleksandry Olbińskiej i Patrycji Piotrowskiej – z dobrej strony pokazały się na zawodach w Obornikach Śląskich.

Dużo powodów do radości dały też nam jeszcze młodsze piłkarki. Jako Ślęza II wystąpiły one poza konkursem w jednym z turniejów ligi orliczek i spisały się w nim wspaniale, wygrywając 3. mecze i doznając tylko dwóch porażek. To naprawdę wspaniałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że urodzone w latach 2011.12 dziewczyny, rywalizowały z przeciwniczkami starszymi o dwa, trzy lata. Z racji tego, że w najmłodszych kategoriach w praktyce nie ma organizowanych turniejów, to dziewczyny występowały w zawodach przeznaczonych dla chłopców i wcale im nie ustępowały. Rocznik 2011 wystąpił w turnieju Tauron Cup, a jeszcze młodsze zawodniczki (2012/13) mierzyły się z chłopcami w Siechnicach i Radwanicach. W tych ostatnich zawodach zagrała też jeszcze młodsza dziewczynka, urodzona w roku 2014 – Lilia Paszkiewicz.

Okres zimowy to turnieje halowe. Przede wszystkim Zimowa Liga Orliczek w Legnicy (trzy turnieje), a także imprezy w Bierutowie, Grodzisku Wlkp. i Wałbrzychu. Nudzić się zatem nie będziemy. Wiosną czekają nas znów emocje związane z Dolnośląską Ligą Orliczek, w których to rozgrywkach nie ukrywamy, że oczekujemy na kolejny mistrzowski tytuł zdobyty przez nasze wspaniałe, młodziutkie piłkarki. Koleją prestiżową imprezą będzie regionalny finał Pucharu Tymbarku. W ubiegłym roku nasze drużyny spisały się w tym turnieju doskonale, i mamy nadzieję, że również w tym roku będzie podobnie.

Na koniec podziękowania dla najlepszych kibiców, czyli rodziców naszych młodziutkich piłkarek. Bez nich tych wszystkich sukcesów by nie było.