Ślęza Mistrzem Dolnego Śląska w Mini Koszykówce U13

Młode koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały wysoko dwa mecze w turnieju finałowym i bezapelacyjnie sięgnęły po tytuł najlepszej drużyny na Dolnym Śląsku.

Relacja trenera Mikołaja Michalaka –

Za nami weekend pełen koszykówki! Na hali WKK Center, rozegrany został dwudniowy finał ligi dolnośląskiej dziewcząt i chłopców w kategorii u-13. W sobotę i niedziele, nasze zawodniczki rywalizowały o miano najlepszego zespołu na Dolnym Śląsku.
Pierwszego dnia, Ślęza Wrocław pewnie pokonała w półfinale zespół z Polkowic. Kluczowa okazała się trzecia kwarta w której po bardzo dobrej grze w obronie udało się podwoić prowadzenie. Ślęzanki ponadto wykazywały się bardzo dobrą skutecznością trafiając 4 rzuty za 3 punkty. Ostatecznie wygrywamy wynikiem 84:37 i awansujemy do niedzielnego finału.
W finale na Ślęzę czekają rówieśniczki z Siechnic. Przebieg meczu jest podobny. Agresywnie intensywna gra po obu stronach skutkuje wieloma wymuszonymi faulami. Do przerwy mecz jest jednak wyrównany. Dopiero w trzeciej odsłonie zespół Ślęzy łapie rytm i odjeżdża przeciwnikowi. Gorszą skuteczność z gry, zawodniczki nadrabiają walecznością i budują przewagę której nie tracą już do końca meczu. Wynik 83-58 i w pełni zasłużone pierwsze miejsce.
Było to podsumowanie zeszłego, przerwanego sezonu, a jednocześnie doskonałe rozpoczęcie tegorocznych rozgrywek. Nasze dziewczyny będą w tym roku zbierać kolejne cenne doświadczenie, grając w lidze z rok starszymi przeciwnikami w kategorii U-15. Trzymamy kciuki!
Skład zespołu w rozgrywkach ligi dolnośląskiej U-13 dziewcząt w sezonie 2019/2020:
Bułkowska Sara, Falkowska Klaudia, Graboń Lena,Helińska Viktoria, Hotowy Maria, Jarząbek Weronika, Krzysztofik Magdalena, Łuczak Gabriela, Michalska Hanna, Młudzik Julia, Morawska Julia, Murat Julia, Mydlak Natalia, Orzeł Wiktoria, Stefanowicz Katarzyna, Surowiec Lena, Suwała Marta, Turkiewicz Maria, Warzych Patrycja, Zyzańska Amelia.
Trenerzy: Gryszko Filip i Mikołaj Michalak