Ślęza ponownie zagra w Centralnej Lidze Juniorek U15

Zespół Ślęzy Wrocław będzie rywalizować w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U15 w sezonie wiosna 2023.

 
W poprzednim sezonie Ślęza Wrocław zajęła 7. miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U15, co oznaczało, że nie zdołała sobie bezpośrednio zapewnić udziału w rozgrywkach wiosna 2023. Nie oznaczało to jednak, że nasza drużyna straciła szanse, by pozostać w lidze, w której rywalizuje od początku jej powstania. Centralne rozgrywki w tej kategorii wiekowej odbywają się tylko wiosną, a jesienią w poszczególnych regionach, różnymi systemami toczona jest rywalizacja mająca wyłonić ich przedstawiciela, który wiosną przystąpi do zmagań w CLJ U15.

Tej jesienie długo, a w praktyce przez całą rundę żyliśmy w niepewności, jak rywalizacja o awans będzie toczyć się na Dolnym Śląsku. W jesiennych rozgrywkach w roku 2019 i 2020 w naszym regionie odbywały się regularne rozgrywki dziewczyn w kategorii U15. W obu przypadkach awans do CLJ U15 wywalczyły wówczas Polonia Świdnica i Ślęza Wrocław. Jak wiemy, wiosną 2020, gdy miał mieć miejsce debiutancki sezon tych rozgrywek, niestety został on odwołany z powodu pandemii. . Rok później, ligowe zmagania już się odbyły, a Ślęza zajęła w nich
doskonałe 3. miejsce. To miejsce zapewniało też udział w CLJ U15 wiosną 2021 roku, bez konieczności o ubieganie się o nie w rozgrywkach dolnośląskich.

W tym sezonie Ślęza miała ponownie ubiegać się o awans w rozrywkach dolnośląskich. Problemem był jednak fakt, że poza 1KS-em, zgłosił się do nich tylko Chrobry Głogów. Czekaliśmy zatem na to, w jakiej formule zmierzą się ze sobą obydwa kluby. Czy będzie to dwumecz, czy też tylko jedno starcie ? Ostatecznie okazało się, że nie będzie żadnego meczu, bowiem Chrobry zrezygnował z udziału w rywalizacji o awans, przez co z automatu miejsce w CLJ U15 przypadło wrocławskiej Ślęzie.

Troszkę szkoda, że nasze piłkarki nie miały możliwości rywalizacji z innymi żeńskimi zespołami. Przykładowo, na Górnym Śląsku w rozgrywkach U15 brało udział aż 11 żeńskich zespołów, a awans uzyskała Polonia Tychy. Z kolei na Opolszczyźnie rywalizowały cztery drużyny, a awans uzyskała Unia Opole. Trzy zespoły uczestniczyły za to w rozgrywkach w woj. Łódzkim. Wygrał je UKS SMS, który i tak miał już zapewnione miejsce w CLJ U15, a drugie miejsce zajęła Astoria Szczerców, co w teorii oznacza, że to ten klub przystąpi wiosną do rozgrywek centralnych.

Na ten moment skład grupy „C” rozgrywek CL:J U15 wygląda w teorii tak :

GKS Katowice
UKS SMS Łódź
Czarni Sosnowiec
Śląsk Wrocław
Polonia (GKS) Tychy
Ślęza Wrocław
Unia Opole
Astoria Szczerców