Ślęza zagra w turnieju finałowym MMP U16 w Futsalu

Zespół juniorek Ślęzy Wrocław, zwyciężył w rozegranym w Chocianowie turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 w Futsalu i awansował do turnieju finałowego.

 
Po dwóch sezonach nieobecności, Ślęza Wrocław ponownie zagra w turnieju finałowym MMP U16 w Futsalu. Stało się to możliwe dzięki znakomitej postawie naszych dziewczyn, na rozegranym w Chocianowie turnieju eliminacyjnym. Ślęza okazała się być najlepszym zespołem w gronie pięciu uczestniczących w tych zawodach. Nasza drużyna zdobyła najwięcej punktów, strzeliła najwięcej bramek, a straciła najmniej. Wrocławianki były po prostu zdecydowanie najlepsze.

Na początek turnieju Ślęza zmierzyła się z odwiecznym rywalem – Bielawianką Bielawa – która w tej kategorii wiekowej wystąpiła o ostatnich trzech turniejach finałowych. Długo czekaliśmy na gole w tym starciu. Ostatecznie zdobyty został tylko jeden, a zawodniczką, która posłała piłkę do siatki była Oliwia Szewczyk. Drugi mecz z Unią Opole zakończył się bezbramkowym remisem, co mogło spowodować troszkę niepokoju w naszym obozie, bowiem w kolejnej potyczce Ślęza rywalizować miała z Rolnikiem B. Głogówek. Ten uznany w rozgrywkach młodzieżowego futsalu zespół, w pierwszych swoich meczach odniósł dwa pewne zwycięstwa, co stawiało go w roli faworyta do awansu. Tymczasem wrocławianki zagrały znakomicie, już do przerwy prowadząc 3:0. W drugiej połowie nasze piłkarki kontrolowały przebieg wydarzeń boiskowych i ostatecznie wygrały 4:1. Ostatni mecz to już świętowanie awansu, a jak już świętować to z przytupem. Tak też uczyniły żółto-czerwone, urządzając sobie strzelecki popis.

Trener Gustaw Sadowski – Dziewczyny dziś pokazały nie tylko jaki postęp w ostatnim roku poczyniły na treningach ale również charakter i cierpliwość, które w każdym meczu pozwalały nam dominować nad przeciwnikiem. Wielkie brawa dla nich i super, że mamy możliwość kontynuacji przygody futsalowej w finałach, w których zaprezentuje się najlepszych 16. drużyn z całej Polski. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, zmienił się termin turnieju finałowego, który odbędzie się najprawdopodobniej w dniach 19-21 lutego w Wierzbnie.

Wyniki :

Ślęza Wrocław – Bielawianka Bielawa 1:0 (Szewczyk)
Rolnik B. Głogówek – LUKS Ziemia Lubińska 4:0
Ślęza – Unia Opole 0:0
Bielawianka – Rolnik 0:2
Unia – LUKS 5:0
Ślęza – Rolnik 4:1 (Lewicka, W.Gąsiorek, Ciesielska, Piętoń)
Bielawianka – Unia 2:1
LUKS – Ślęza 0:9 (Szewczyk 3, W.Gąsiorek 3, Witkowska, Piętoń, Lewicka)
Rolnik – Unia 6:2
LUKS – Bielawianka 1:6

Tabela

1. Ślęza Wrocław 10 pkt 14-1
2. Rolnik B. Głogówek 9 pkt 13-6
3. Bielawianka Bielawa 6 pkt 8-5
4. Unia Opole 4 pkt 8-8
5. LUKS Ziemia Lubińska 0 pkt 1-24

Ślęza – Bianka Raduj, Hanna Wieczerzak, Oliwia Szewczyk, Julia Ciesielska, Gabriela Lewicka, Magdalena Półrolniczak, Aleksandra Gąsiorek, Joanna Piętoń, Natalia Witkowska, Wiktoria Gąsiorek.

W tym miejscu bardzo chcemy podziękować MUKS-owi Kostrzyn nad Odrą i Czarnym Lwówek Śl. za wypożyczenie do naszej drużyny Bianki Raduj i Joanny Piętoń.

Tym razem nie będziemy dziękować organizatorom turnieju, bo jego organizacja mogłaby być lepsza. Już sam fakt, że na dyplomie, który nasz zespół otrzymał za I miejsce czytamy – MKS Ślęza Wrocław – mówi wiele. O nagrodach indywidualnych też nie ma co pisać, powiedzmy tylko, że nasze piłkarki tylko się uśmiechnęły i znacząco milczały. Dla nas i tak są najlepsze i to dziś udowodniły.