TLM V – Efektowne i wysokie zwycięstwo Ślęzy III

W rozegranym awansem meczu 3. kolejki rozgrywek Terenowej Ligi Młodzików (grupa 5), Ślęza III Wrocław wygrała z Silesią Gaj Wrocław 8:1.

Fajny mecz rozegrał dziś trzeci zespól naszych młodzików, który bardzo wysoko wygrał z Silesią Gaj. Od początku Ślęza uzyskała sporą przewagę, a już w pierwszych minutach trzykrotnie bardzo dobrych okazji na zdobycie gola nie wykorzystał Tymek Majcher. Tak, tak, to nie pomyłka, choć wiemy przecież, ze Tymek jest bramkarzem, lecz grę na jego nominalnej pozycji uniemożliwiła mu kontuzja ręki. Nie było za to przeszkód by zagrał w polu i tak też z dużym powodzeniem czynił. Wynik meczu otworzył bardzo ładnym uderzeniem Miłosz Kunysz, ale kilka chwil później było już 1:1, po tym Adam Rudyk poradził sobie ze strzałem rywala, lecz nie miał już szans przy dobitce kolejnego. W kolejnych akcjach nasi młodzi piłkarze raz za razem zagrażali bramce przeciwników i też raz za razem psuli doskonałe okazje do zdobycia bramek. Brakowało też trochę szczęścia, jak w przypadku kapitalnego uderzenia Kacpra Musiała, po którym piłka obiła słupek. Silesia atakowała bardzo rzadko, ale w 19 min. dużym kunsztem wykazać sie musiał Rudyk, by nie dopuścić do utraty gola. Worek z bramkami całkiem rozwiązał się jeszcze przed przerwą, gdy piłkę do siatki skierowali Majcher i Maciej Mielcarek.
Po przerwie mecz stał się jeszcze bardziej jednostronny, a nasi piłkarze czasami aż przesadzali w indywidualnych popisach. Dwa razy też trafili w poprzeczkę, ale też jeszcze pięciokrotnie pokonali bramkarza Silesii i ostatecznie wygrali bardzo wysoko.

ŚLĘZA III WROCŁAW – SILESIA GAJ WROCŁAW 8:1 (3:1)

8:1 Majcher 57′

Ślęza – Rudyk, Mielcarek, Paszkowski, Piskorz, Musiał, Kunysz, Majcher, Adamczyk, Rozmus, Zawodniak.