Triumf Ślęzy U14 na turnieju w Licheniu

Ślęza Wrocław U14 zwyciężyła w ogólnopolskim turnieju, który od piątku do soboty odbywał się w Licheniu.

 

Kapitalnie zaprezentowała się drużyna trenera Krzysztofa Wołkanowskiego, na trzydniowym turnieju, który odbył się w Licheniu. W całych zawodach Ślęza nie znalazła pogromcy i tylko raz podzieliła się punktami. Turniej rozpoczął się w piątek. Tego dnia 1KS odniósł dwa wysokie zwycięstwa i objął przodownictwo w tabeli. W swoim drugim sobotnim meczu żółto-czerwoni zremisowali z Champion Warszawa, a jak się potem okazało, było to starcie dwóch najlepszych ekip w tych zawodach. Pozostałe starcia tego dnia zakończyły się zwycięstwami Ślęzy. Mimo doskonałego bilansu, przed niedzielnymi meczami, 1Ks nie mógł się jednak jeszcze cieszyć z 1. miejsca w tabeli. Ostatniego dnia nasza drużyna miała rozegrać dwa mecze, ale jeden z nich się nie odbył, bowiem z powodu kwarantanny jeden z zespołów awizowanych wcześniej, do Lichenia nie dotarł. Przed ostatnim meczem Ślęza miała na koncie tyle samo punktów, co drużyna z Warszawy, a bilans bramkowy obu ekip był taki sam. Wniosek nasuwał się zatem sam. 1KS aby wygrać turniej musiał przynajmniej zremisować z Żakami Szczecin. Takie minimalistyczne rozwiązanie nie interesowało jednak naszych piłkarzy, którzy wygrywając 4:0 potwierdzili swój prymat w tej silnie obsadzonej imprezie.

Wyniki :

Ślęza – Ostrovia Ostrów Wlkp. 4:0 (bramki Włodek 2, Sokołowski, Bednarski)
Ślęza – SMS APR Ślesin 7:2 (Bednarski 2, Sokołowski, Góral, Włodek, Kucharski, ?)
Ślęza – Juventus Academy Toruń 3:1 (Kucharski 2, Sokołowski)
Ślęza – AP Champion Warszawa 1:1 (Kucharski)
Ślęza – Orzeł Jelcz-Laskowice 4:1 (Kucharski 2, Michnicki, Włodek)
Ślęza – AP Reissa Poznań 4:1 (Sokołowski, Góral, Słomski, Raputa)
Ślęza – Orlik Łagiewniki 1:0 (Słomski)
Ślęza – Żaki Szczecin 4:0 (Kucharski 2, Michnicki, Bednarski).

Czołówka tabeli

1. Ślęza Wrocław
2. Champion Warszawa
3. Orlik Łagiewniki

Według strony organizatora  Maciej Kucharski znalazł się w gronie trzech zawodników, którzy strzelili najwięcej, bo po 8. bramek.

Ślęza – Kłapkowski, Bednarski, Bielak, Chowański, Ciszek, Góral, Kucharski, Michnicki, Raputa, Słomski, Sokołowski, Stępniewski, Włodek, Zalewski, Zemylak.

foto organizatora – www.pro-turnieje.pl