Trzuskawica Cup – Udany występ młodziczek

Dwa zespoły młodziczek Ślęzy Wrocław dobrze zaprezentowały się w Międzynarodowym Turnieju „Trzuskawica Cup”, który w sobotę i niedzielę odbył się w Nowinach.

 
W turnieju uczestniczyło aż 29 drużyn, z Czech, Litwy, Łotwy, Finlandii, Słowacji i Polski.

Trener Aleksandra Malinowska – W międzynarodowym turnieju Trzuskawica Cup, dla dziewczyn 2011+ wzięły udział dwie nasze drużyny. Obie spisały się świetnie zajmując miejsca w pierwszej połowie stawki.
Ślęza A w sobotnich zmaganiach zwyciężyła w swojej grupie, awansując do niedzielnej Ligi Mistrzów. Tam po bardzo wyrównanych spotkaniach ukończyła rywalizację na 3 miejscu, dzięki czemu w ostatnim meczu zagrała o 5 miejsce z RFS Ryga. W regulaminowym czasie gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce, natomiast w karnych przeciwniczki strzeliły jedną bramkę więcej, a my zakończyłyśmy turniej na świetnym, 6 miejscu.
Ślęza B, złożona głównie z zawodniczek rocznika 2012 trafiła do grupy C, w której zajęła 4 miejsce, a niewiele zabrakło, aby także awansowały do Ligi Mistrzów. W niedzielę dziewczyny rozegrały 3 mecze, grając o miejsca 13-16. Dwa z nich wygrały i turniej ostatecznie zakończyły na 14 miejscu.
Cieszę się z postawy dziewczyn, które osiągnęły świetny wynik, grając z zaledwie 2 zawodniczkami na zmianę. Każda z nich zostawiła dużo serca na boisku, w każdym meczu dając z siebie 100%. Dziękujemy rodzicom za dopingowanie i obecność, a także organizatorowi za świetnie przygotowany turniej.

Wyniki – sobota

Grupa A

Ślęza A – GKS Katowice 3:0
Ślęza A – Femgol Lubin B 11:0
Ślęza A – Jantar Ostrołęka 2:1
Ślęza A – Banik Ostrava 1:0
Ślęza A – KSP Kielce 1:2
Ślęza A – Starówka Nowy Sącz 1:1

Grupa C

Ślęza B – Wisła Kraków 2:0
Ślęza B – Bites 0:1
Ślęza B – Respekt Myślenice 3:0
Ślęza B – Piastovia Piastów 3:0
Ślęza B – RFS Ryga 0:6
Ślęza B – Czarni Połaniec 2:2

Wyniki – niedziela

Liga Mistrzów – Złota A

Ślęza A – Sparta Praga 0:1
Ślęza A – Beniaminek Profbud Krosno 0:1
Ślęza A – KKS Katowice 2:1
Ślęza A – Jantar Ostrołęka 2:0
Ślęza A – Banik Ostrava 1:0

Mecz o 5. miejsce

Ślęza A – RFS Ryga 1:1 (karne 1:2)

Mecze o miejsca 13 – 16

Ślęza B – Resovia Rzeszów 3:2
Ślęza B – Starówka Nowy Sącz 1:3
Ślęza BG – SPEC Stal Łańcut 2:1

Ślęza A – Hania Szala, Martyna Dembowska, Nina Łoposzko, Zosia Malczyk, Ala Cicha, Gabrysia Myślińska, Natasza Domagała, Ania Szczepańska, Evelina Tkachenko
Ślęza B – Monika Zober, Gosia Cierpucha, Maja Centka, Ania Lorek, Ania Chmielowiec, Pola Waliszewska, Weronika Małek, Natasza Żabiuk, Julia Borowińska