Turniej półfinałowy MMP U15 w Żyrardowie

Od piątku do niedzieli (21-23 kwietnia), w Żyrardowie, rozegrany zostanie półfinałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Koszykówce w kategorii U15.

Jako ostatnia z drużyn młodzieżowych Ślęzy Wrocław, do rozgrywek ogólnopolskich przystępuje drużyna kadetek. Ostatnia dlatego, że z racji rozstawienia naszego regionu, mistrz rozgrywek Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek, a takim jest Ślęza BFD Wrocław, nie musiał uczestniczyć w zmaganiach ćwierćfinałowych.

Ślęza w poprzednim sezonie w tej kategorii wiekowej spisała się doskonale, awansując do zawodów finałowych, które odbyły się w Gdańsku i zajmując w nich 5. miejsce. Teraz marzy nam się, by 1KS ponownie znalazł się w gronie najlepszy w Polsce 8. zespołów i wydaje się, że jest to cel jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Aby tak się stało, nasza drużyna musi zając jedno z pierwszych miejsc podczas turnieju w Żyrardowie, a rywalizować o te miejsca będzie z :

LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – Drugi zespół rozgrywek Wielkopolskiego Związku Koszykówki, które ukończył z bilansem 7. zwycięstw i 3. porażek. W rozgrywkach strefowych (z udziałem drużyn z woj. zachodniopomorskiego), klub ze Swarzędza zajął 2. miejsce z bilansem 4-2. W turnieju ćwierćfinałowym, rozegranym w Swarzędzu, Lider wysoko wygrał wszystkie swoje mecze i oczywiście zajął 1. miejsce.

UKS TRÓJKA ŻYRARDÓW – W rozgrywkach Warszawskiego Związku Koszykówki, Trójka uplasowała się na 3. miejscu, z bilansem 12. zwycięstw i 4. porażek. W rozegranym w Bochni turnieju ćwierćfinałowym, zespół z Żyrardowa zajął 2. miejsce z bilansem 2-1.

MKS KUSY SZCZECIN – W rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Koszykówki uczestniczyły tylko trzy zespoły, a Kusy z bilansem 4-0 okazał się być najlepszym z nich. W zmaganiach strefowych (z udziałem drużyn z Wielkopolski), szczecińska drużyna zajęła 3. miejsce z bilansem 2-4. Kusy był też gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego, a zajął w nim 2. miejsce z bilansem 1-2.

O tym jak doskonale w rozgrywkach kadetek spisywała się Ślęza wiemy doskonale, ale przypomnijmy, że nasza drużyna na boisku nie przegrała żadnego meczu. Bardzo byśmy chcieli, by ta seria kontynuowana była w Żyrardowie i mocno będziemy za to trzymać kciuki.

Wszystkie mecze będą transmitowane na kanale Polskiego Związku Koszykówki.