Udane występy zespołów Ślęzy w turnieju „Silesian Winter Cup”

W niedzielę w Świdnicy i Świebodzicach rozegrany został XVII turniej halowej piłki nożnej „Silesian Winter Cup”

 

Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych, a Ślęza reprezentowana była w dwóch (roczniki 2010 i 2009).

Rocznik 2010

Trener Patryk Kiełbasa – Grupa żółta 2010 jak co roku udała się na świąteczny turniej Silesian WinterCup, gdzie udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Ślęza trafiła do grupy B, w której naszymi rywalami byli : Gryf Świdnica, Gool Wołów, Iskra Kochlice. Po fazie grupowej nastąpił podział na grupę złotą i srebrną. Nasi zawodnicy wygrywając wszystko w grupie, meldują się w grupie złotej, gdzie graja o miejsca 1-4. Mierzyliśmy się z Victorią Świebodzice, Gool Wołów i Pogońią Pieszyce. W tym dniu nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, a co ważniejsze w każdym z nich narzucili swój styl gry.

Wyniki

Faza zasadnicza

Ślęza – Gryf Świdnica 3:0
Ślęza – Iskra Kochlice 5:1
Ślęza – Gool Wołow 1:0

Grupa Złota (o miejsca 1-4)

Ślęza – Lechia Dzierżoniów 2:0
Ślęza – Gool Wołów 4:1
Ślęza – Pogoń Pieszyce 2:0

Piłkarze Ślęzy sięgnęli też po nagrody indywidualne, a mianowicie Jakub Białowąs został Królem Strzelców, a tytuł Najlepszego Piłkarza przypadł Mateuszowi Macudzińskiemu.

Ślęza – Kaśków Mateusz, Macudziński Mateusz, Białowąs Kuba, Anger Igor, Tabisz Igor, Grzesik Michał, Bonisławski Patryk

 
Rocznik 2009

W tej kategorii wystąpiło dziesięć drużyn, w tym aż trzy zespoły Ślęzy. Jak dotąd mamy tylko relację o występie Ślęzy Wrocław-Gaj, która ukończyła turniej na bardzo dobrym, czwartym miejscu.

Trener Wojciech Małek – W niedziele w Świdnicy odbył się halowy turniej SILESIAN WINTER CUP. Ślęza Wrocław/Gaj zajęła czwarte miejsce, co można uznać za sporą niespodziankę. Dla Nas ten turniej był formą treningu poświątecznego, mieliśmy dzisiaj zagrać zespołowo i odpowiedzialnie w obronie. Cały zespół miał atakować i bronić, czyli robić to czego wymagam od drużyny od dłuższego czasu. Zawodnicy wywiązali się z zadań bardzo dobrze. Nie jest tajemnicą, że o sile naszego zespołu stanowi kolektyw, a ten był bardzo widoczny w naszej grze w tym turnieju. Niestety pod koniec zawodów zabrakło szczęścia w karnych jak i również sił w meczu o trzecie miejsce. Ja jestem bardzo zadowolony z drużyny, a co najważniejsze to drużyna była zadowolona ze swojej gry. Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Kasprzykowski.

Wyniki

Faza grupowa

Ślęza Wrocław/Gaj – Ślęza I Wrocław 1:0 (Such)
Ślęza Wrocław/Gaj – Zagłębie Lubin 1:1 (Juszkiewicz)
Ślęza Wrocław/Gaj -AP Dzierżoniów 2:0 (Kornalewicz 2)
Ślęza Wrocław/Gaj -Pogoń Pieszyce 0:2

Półfinał

Ślęza Wrocław/Gaj – Orlik Kłodzko 0:0 karne 2:3

Mecz o 3. miejsce

Ślęza Wrocław/Gaj – Iskra Kochlice 0:3

Ślęza – Szymon Kasprzykowski, Tomasz Mazur , Aleksandar Bondarewicz , Jakub Such , Antoni Dulak, Jerzy Juszkiewicz, Fabian Kornalewicz ,